Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Martin Adam Pavlík
18. septembra 2022, 19:28
Čas čítania 0:33

Polícia bude čoskoro využívať špeciálne radary. Odhalia aj vodičov s mobilom v rukách počas jazdy

Kategória:
Zaujímavosti
Uložiť Uložené
Polícia bude čoskoro využívať špeciálne radary. Odhalia aj vodičov s mobilom v rukách počas jazdy
Zdroj: TASR/Pavol Zachar, Radovan Stoklasa

Pôjde o takzvané fotoďalekohľady.

Ak patríš medzi vodičov, ktorí neustále sledujú sociálne siete na mobile či volajú počas jazdy, mal by si spozornieť. Polícia sa totiž chystá klepnúť po prstoch nezodpovedným a nepozorným vodičom špeciálnymi radarmi, informujú TV Noviny

Odhaliť šoférov, ktorí držia v ruke mobil počas šoférovania, bude o niečo jednoduchšie. Policajti budú čoskoro využívať takzvané fotoďalekohľady, ktorými sa dá zachytiť oveľa väčšie množstvo páchaných priestupkov. 

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: Unsplash/chloe


Niektoré zariadenia vidia dokonca aj v noci, takže ak si si myslel, že po tme ťa bude ťažšie odhaliť, bol si na omyle. Pre kamery nebude problém, naopak, ani ostré slnko svietiace na predné sklo.

Spomínané policajné radary uvidia, čo robí vodič vnútri auta. Podľa TV Novín dokážu moderné kamery zachytiť pohyb na troch jazdných pruhoch a policajti budú môcť vďaka nim vidieť, či za volantom ješ, piješ, píšeš SMS frajerke, ale aj či máš zapnutý bezpečnostný pás.

Domov
Zdieľať
Diskusia