Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
11. augusta 2022, 11:40
Čas čítania 0:55
Jakub Paulík

VIDEO: „Sláva Rusku,“ posmievala sa ruská žena Ukrajinkám. Neskôr plakala, že jej v Rakúsku zrušili hotelovú rezerváciu

ZAUJÍMAVOSTI SPRÁVY ZO SVETA VOJNA NA UKRAJINE
Uložiť Uložené

Nie je však isté, či hotel reagoval na jej videá.

Ruska Julia Sergejevna Prochorovová na internete zverejnila video, na ktorom si v Salzburgu uťahovala z miestnych Ukrajiniek. Na dvojicu začala vykrikovať, že Rusko zvíťazí, a pýtala sa ich, komu patrí okupované ukrajinské mesto Cherson.

Provokovala tiež s referendom o pripojení územia k Rusku. Jej video kritizovalo množstvo ľudí a správanie Rusky odsúdilo. Nie je to pritom prvý príspevok, v ktorom sa žena posmieva Ukrajincom a podporuje ruskú agresiu.

Prochorovová krátko po tom, ako vysmiala dve Ukrajinky, pridala video, kde sa so slzami sťažovala, že prišla o ubytovanie vo Viedni, ktoré si vybavovala cez platformu Booking. Nikde však neuvádza dôkaz, že by zrušenie rezervácie súviselo s kontroverzným videom. „Do r**i, prečo mi teraz zrušili ubytovanie vo Viedni? Zablokovali mi aj stránku na Bookingu,“ sťažuje sa.

Cherson patrí medzi úplne prvé veľké mestá, ktoré Rusko dobylo po začiatku invázie na Ukrajinu. O prípravách na referendum o pripojení ukrajinských území k Rusku nedávno informovala veľvyslankyňa USA pri OSN Linda Thomasová Greenfieldová aj britské ministerstvo obrany. Prieskum Kyjevského medzinárodného sociologického inštitútu však informuje, že 84 percent Ukrajincov odmieta, aby sa časti ich územia pripojili k Rusku.

Anketa:
Čo povieš na správanie Rusky?
Mala by sa hanbiť.
Podporujem takéto prejavy.
Mala by sa hanbiť.
95 %
2480 Hlasov
Podporujem takéto prejavy.
5 %
119 Hlasov
Domov
Zdieľať
Diskusia