Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Ema Stanovská TASR
26. júla 2022, 7:20
Čas čítania 1:04

Sergej Lavrov tvrdí, že Rusko chce zvrhnúť Zelenského. Na začiatku agresie voči Ukrajine hovorili niečo iné

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Rusko ešte po začiatku invázie na Ukrajine tvrdilo, že zosadenie Zelenského nie je jeho hlavnou úlohou.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov vyhlásil, že cieľom Moskvy je zvrhnúť vládu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Rusko tak zrejme zmenilo postoj, pretože po začiatku invázie na Ukrajine tvrdilo, že zosadenie Zelenského nie je jeho hlavnou úlohou.


Lavrov povedal tento výrok pred vyslancami na summite Ligy arabských štátov (LAŠ) v nedeľu večer v egyptskej Káhire. Šéf ruskej diplomacie takisto uviedol, že Moskva je odhodlaná pomôcť Ukrajincom „oslobodiť sa od bremena tohto absolútne neprijateľného režimu“.

15. marca 2022, 9:30 Čas čítania 6:27 10 faktov o Sergejovi Lavrovovi. Toto je ruský minister zahraničia, ako ho (ne)poznáme 10 faktov o Sergejovi Lavrovovi. Toto je ruský minister zahraničia, ako ho (ne)poznáme

Lavrov obvinil Kyjev a „jeho západných spojencov“ zo šírenia propagandy, ktorá má zaistiť, že Ukrajina sa „stane večným nepriateľom Ruska“.


„Ruský a ukrajinský ľud budú ďalej žiť spoločne a my určite pomôžeme ukrajinskému ľudu, aby sa zbavil režimu, ktorý je úplne protiľudový a ide proti histórii,“ dodal Lavrov.

Moskva si protirečí

Jeho slová výrazne protirečia línii Kremľa zo začiatku vojny, keď ruskí predstavitelia opakovane zdôrazňovali, že ich hlavnou snahou nie je zvrhnúť Zelenského vládu.


Minister v Káhire tvrdil, že Rusko bolo už v marci ochotné rokovať o dohode o skončení vojny, lenže Kyjev urobil obrat a ohlásil svoj zámer rozdrviť Rusko na bojisku. Lavrov dodal, že to Západ povzbudzuje Ukrajinu, aby pokračovala v bojoch.


„Západ trvá na tom, že Ukrajina nesmie začať rokovania, kým Rusko nebude porazené na bojovom poli,“ povedal Lavrov, ktorého citovala agentúra AP.

Šéf diplomacie Ruska nedávno varoval, že ak Západ „v bezmocnom hneve alebo v túžbe čo najviac zhoršiť situáciu“ dodá na Ukrajinu ďalšie zbrane s dlhým doletom, geografické ciele ruskej „špeciálnej operácie“ sa posunú ešte ďalej od jej aktuálnej línie. Rusko podľa neho nemôže dovoliť, aby časť Ukrajiny, ktorú bude ovládať Volodymyr Zelenskyj, mala zbrane, ktoré budú predstavovať „priamu hrozbu pre Rusko“.

Domov
Zdieľať
Diskusia