Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
26. augusta 2021, 11:32
Čas čítania 0:44
Tímea Krauszová

Kofola, Vinea či Rajec vo vratných fľašiach. Od budúceho roka si môžeš užívať limonády v udržateľnom obale

NEWS KOFOLA
Uložiť Uložené

Sklenené fľaše si budeš môcť kúpiť aj ako sixpack v modulárnej prepravke.

Firma Kofola pamätníkom pripomenie staré časy a mladším ľuďom ponúkne udržateľnejšiu alternatívu. Chce začať predávať tri svoje nápoje vo vratných sklenených fľašiach. Kúpiť si ich budeš môcť na doma v špeciálnej modulárnej prepravke. Nový projekt nesie názov Cirkulka a v obchodoch aj vo veľkých reťazcoch by mali mať vratné fľaše už na jar 2022, uvádzajú v tlačovej správe.

Udržateľné aj na doma

Pamätáš si ešte limonády a minerálky v skle? Návrat do nie až takej dávnej minulosti teraz hlási firma Kofola. Riadi sa pravidlom Reduce, Reuse, Recycle (redukuj, použi znovu, recykluj) a svoje tri legendárne nápoje – Rajec, Vineu a Kofolu – bude predávať v sklenených fľašiach. Sú pritom vhodné aj do domácnosti, pôjde o litrové balenia. Ak chceš, môžeš si ich ľahko odniesť až šesť v modulárnej prepravke s názvom Cirkulka.

Kofola Cirkulka
Zdroj: Kofola

„V Kofole veríme tomu, že s každou zmenou je potrebné začať od seba. So znižovaním záťaže životného prostredia zvyšujeme v Kofole nároky na využívané obaly, aby naša cesta viedla k bezodpadovému riešeniu,“ vysvetľuje Jannis Samaras, generálny riaditeľ skupiny Kofola, a dodáva, že urobili maximum pre to, „aby systém vratných fliaš prispel k predlžovaniu životnosti obalu a minimalizácii odpadu“.

Domov
Zdieľať
Diskusia