Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
16. mája 2021, 15:29
Čas čítania 0:47
Kamila Šebestová

FOTOGALÉRIA: Bratislavčania vo veľkom oslavovali v uliciach. Takto vyzerala prvá noc v baroch po zákaze vychádzania

NEWS KORONAVÍRUS
Uložiť Uložené

Plné ulice nadšených ľudí či skandujúce davy pred Starou tržnicou. Obyvatelia hlavného mesta oslavovali zrušenie zákazu vychádzania.

Vláda v piatok oznámila verejnosti rozhodnutie o zrušení núdzového stavu a zákazu vychádzania. Toto nariadenie platilo do soboty 16. 5. Ľudia oslavovali uvoľnenie opatrení vo veľkom. Na nočnú Bratislavu sme sa včera boli pozrieť aj my.

zákaz vychádzania, Bratislava
Zdroj: Refresher/Jakub Šuvada

Hrozilo, že oslavy v hlavnom meste prekazí búrka, bary postupne vyťahovali dáždniky. Nakoniec ich však nemuseli použiť. Počasie bolo príjemné a terasy v baroch zostali absolútne preplnené. Miesta na sedenie si ľudia hľadali aj na zemi.

„V centre bolo cítiť komunitnú, priateľskú atmosféru,“ opisuje situáciu študentka Katarína, ktorá včera oslavovala zrušenie zákazu do piatej rána. „Dá sa povedať, že tam prebiehala komunitná rozbíjačka.“

Najviac preplnené bolo asi Námestie SNP v obľúbených priestoroch pred Starou tržnicou. Ľudia začali v jednu chvíľu dokonca skandovať a tancovať, čím dávali najavo svoju radosť zo zlepšenia sa situácie okolo pandémie a z ukončenia núdzového stavu. 

V uliciach bolo veľa ľudí ešte aj po polnoci. Po dlhom období zákazu vychádzania to bol veľmi neobvyklý pohľad. V centre bolo najmä veľa mladých ľudí, ktorí sa pohybovali v skupinkách. Okrem radosti bolo vo vzduchu cítiť aj alkohol. S pribúdajúcim časom v meste stúpalo aj množstvo promile v krvi. Hoci kluby ešte otvorené nie sú, väčšina barov nechala otvorené minimálne do polnoci. Našli sa aj také, ktoré zostali otvorené do rána. 

Ľudia sa tešia zo zrušenia núdzového stavu.
Ľudia sa tešia zo zrušenia núdzového stavu. Zdroj: Refresher/Jakub Šuvada
Na káve aj po deviatej.
Na káve aj po deviatej. Zdroj: Refresher/Jakub Šuvada
Obývačka Bratislavy – priestory pred Starou tržnicou.
Obývačka Bratislavy – priestory pred Starou tržnicou. Zdroj: Refresher/Jakub Šuvada
Ľudia si užívajú, že po deviatej nemusia ísť domov.
Ľudia si užívajú, že po deviatej nemusia ísť domov. Zdroj: Refresher/Jakub Šuvada
Ventúrska po deviatej.
Ventúrska po deviatej. Zdroj: Refresher/Jakub Šuvada
zákaz vychádzania, Bratislava
Zdroj: Refresher/Jakub Šuvada
Odporúčané
Bol prvý večer na terasách barov divoký? Miestami to vyzeralo, že pandémia viac neexistuje (Reportáž) Bol prvý večer na terasách barov divoký? Miestami to vyzeralo, že pandémia viac neexistuje (Reportáž) 27. apríla 2021, 15:08
Domov
Zdieľať
Diskusia