Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
1. decembra 2020, 10:43
Čas čítania 1:10
Viktor Kniš

V Kollárovej nemocničnej izbe sú zakázané návštevy aj video. On tam natáčal do Siedmeho neba a pozýval politikov aj priateľky

NEWS BORIS KOLLÁR
Uložiť Uložené

Šéf parlamentu nevidí problém v tom, že za ním do nemocnice prišiel štáb TV JOJ, ktorý s ním natáčal dokrútku do reálcie V Siedmom nebi.

Kovová konštrukcia okolo hlavy Borisa Kollára sa stala symbolom papalášizmu, z ktorého ho obviňuje verejnosť, ale aj niektorí koaliční poslanci. Ondrej Dostál aj Juraj Šeliga sa zastali zdravotných sestier, ktorým malo vedenie nemocnice hroziť, že im siahnu na odmeny preto, že predseda parlamentu dostal teplý čaj neskôr ako chcel. Riaditeľ nemocnice neskôr pre Denník N vysvetlil, že zdravotníci v tom čase riešili akútny prípad a Boris Kollár dostal čaj hneď, ako to bolo možné.

Do čajovej aféry sa zapojila aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá sa rovnako postavila na stranu zdravotných sestier a u vedenia nemocnice Svätého Michala sa ubezpečovala, že neprídu o odmeny. 

Odporúčané
Sestričku, ktorá nechcela Kollárovi doniesť čaj, by som hneď vyhodil, odkázal bývalý poslanec. Naložil mu Alojz Hlina Sestričku, ktorá nechcela Kollárovi doniesť čaj, by som hneď vyhodil, odkázal bývalý poslanec. Naložil mu Alojz Hlina 30. novembra 2020, 13:53

Boris Kollár už medzičasom na vlastnú žiadosť odišiel z nemocnice, aj keď si jeho zdravotný stav stále vyžaduje intenzívnu starostlivosť. Odôvodnil to tým, že nechce vzbudzovať emócie Slovákov. Denník SME sa pokúsil do izby, kde Kollár ležal, dostať. Dozvedel sa však, že šéf hnutia Sme Rodina ležal v oddelení so špeciálnym režimom,  kde platia bezpečnostné opatrenia. Nesmie sa tam fotografovať, natáčať a nepovolané osoby majú v týchto priestoroch vstup zakázaný. 

Vyplýva z toho, že predseda parlamentu tieto pravidlá opakovane porušoval. Na Facebooku totiž zverejnil hneď niekoľko videí, kde informoval o svojom zdravotnom stave a reagoval na aktuálnu politickú situáciu. V jeho izbe natáčal štáb TV JOJ reláciu V Siedmom nebi. „Volá sa to charita a zachránili sme život ťažko chorej Livinke,“ reagoval Kollár pre denník SME. Otázka, či povedal nemocnici o prítomnosti štábu, je podľa Kollára „hyenizmus“. Vedenie nemocnice denníku potvrdilo, že o natáčaní nevedeli. 

Odporúčané
Boris Kollár má v nemocnici ženské návštevy, ktoré ostávajú celú noc. Sestričky sa sťažujú, že im musia variť čaj Boris Kollár má v nemocnici ženské návštevy, ktoré ostávajú celú noc. Sestričky sa sťažujú, že im musia variť čaj 26. novembra 2020, 8:43

Borisa Kollára navštevovali v nemocničnej izbe pre ústavných činiteľov aj viacerí ľudia vrátane exmanželky Lindy Rezešovej. Tá pre Nový čas povedala, že dostala od lekára výnimku, pretože mu pomáhala zabezpečovať starostlivosť. Nedávno navštívili predsedu parlamentu aj koaliční lídri. Po stretnutí sa Matovič ospravedlnil s tým, že nevedel, že má Kollár zakázané návštevy.  

Domov
Zdieľať
Diskusia