Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
17. januára 2020, 14:16
Čas čítania 0:33
Viktor Kniš

Dobroslava Trnku prepustili na slobodu. Prokurátor rozhodol, že nebola naplnená skutková podstata trestného činu

NEWS DOBROSLAV TRNKA
Uložiť Uložené

Po včerajšom zadržaní a vznesení obvinenia za zneužívanie právomoci verejného činiteľa je bývalý generálny prokurátor prepustený na slobodu.

Bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, ktorého vo štvrtok zadržala Národná kriminálna agentúra, prepustili z policajného zadržania. Urobili tak príkazom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry. Ešte včera vo večerných hodinách bol prokurátorovi doručený spisový materiál spoločne s podnetom na podanie návrhu na vzatie do väzby. 

Odporúčané
Celá nahrávka návštevy Počiatka u Trnku z Kočnerovej šperkovnice: Okrem korupcie a umenia riešili aj to, ako sa opíjali Celá nahrávka návštevy Počiatka u Trnku z Kočnerovej šperkovnice: Okrem korupcie a umenia riešili aj to, ako sa opíjali 17. januára 2020, 9:22

Trnka včera vypovedal viac ako osem hodín pred vyšetrovateľmi v Nitre. Podľa medializovaných informácií mal byť Trnka obvinený za jeho rozhovor s Jánom Počiatkom okolo kauzy Lemikon. Rozhovor zachytila kamera, ktorú mal Trnka nainštalovanú v kancelárii.

„V predmetnej trestnej veci bolo zo strany dozorujúceho prokurátora preštudované uznesenie o vznesení obvinenia D. T., ako aj súvisiaci vyšetrovací spis, pričom bolo zistené, že v danom prípade nebola naplnená objektívna stránka skutkovej podstaty trestného činu zneužívanie právomoci verejného činiteľa. Vzhľadom na absenciu materiálnej podmienky väzby, ktorou je dôvodnosť trestného stíhania, neprichádza do úvahy posudzovanie existencie dôvodov väzby,“ objasnila hovorkyňa ÚŠP.

Dobroslava Trnku prepustili na slobodu. Prokurátor rozhodol, že  nebola naplnená skutková podstata trestného činu
Zdroj: TASR
Domov
Zdieľať
Diskusia