Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
17. júla 2019, 21:33
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Finančná správa uložila na tohtoročnej Pohode pokuty vo výške 530 €

ZAUJÍMAVOSTI
Uložiť Uložené

Pokuty na Pohode boli o polovicu nižšie ako v minulom roku.

Počas tohtoročnej Pohody veľmi veľa malých podnikateľov a majiteľov prevádzok zacítilo možnosť zarobiť, nie všetci však zvolili čestný spôsob, za čo museli zaplatiť aj nemalé pokuty. Podľa vyjadrení zástupcov Finančnej správy však kontroly dopadli výrazne lepšie ako v minulom roku.

Odporúčané
Ak vyjde počasie, na Pohode predáme skoro tonu bryndzových halušiek a zisk rátame v tisícoch eur, prezrádza majiteľ stánku Ak vyjde počasie, na Pohode predáme skoro tonu bryndzových halušiek a zisk rátame v tisícoch eur, prezrádza majiteľ stánku 14. júla 2019, 15:17

"Počas kontrol zistili len päť porušení predpisov v súvislosti s používaním elektronických registračných pokladníc, za čo uložili pokuty v celkovej výške 530 eur. Len v jednom prípade išlo o nezaevidovanie tržby v pokladnici, ostatné prípady sa týkali menej závažných porušení povinností," uviedla hovorkyňa Colného úradu Trenčín Peťovská pre TASR. 

Pre predajcov však skončila tohtoročná pohoda v rámci výšky pokút lepšie. „Výška uložených pokút sa znížila o polovicu. Vlani bolo zaznamenaných šesť pokút v celkovej výške 1060 eur,“ dodáva Peťovská.

Odporúčané
Na Pohode sa starala o headlinera: Vybavovať drogy umelcom máme prísne zakázané (Rozhovor) Na Pohode sa starala o headlinera: Vybavovať drogy umelcom máme prísne zakázané (Rozhovor) 17. júla 2019, 13:42

Finančná správa uložila na tohtoročnej Pohode pokuty vo výške 530 €
Zdroj: Welin/REFRESHER
Domov
Zdieľať
Diskusia