Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Štvrtok 28. 5. 2020 meniny má Viliam

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Refresher
10
Matúš Majer
7. september 2018, 11:29
Čas čítania: 6:33
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Wugabo si na Instagrame robí srandu z východu, alkoholu či sexu: Získať fame je na Slovensku extrémne ľahké (Rozhovor)

Vychádzajúca hviezda Instagramu ti v rozhovore prezradí všetko o svojej tvorbe a nevynechá ani štipľavé podrobnosti.

Matúš Majer
7. september 2018, 11:29
Čas čítania: 6:33
Wugabo si na Instagrame robí srandu z východu, alkoholu či sexu: Získať fame je na Slovensku extrémne ľahké (Rozhovor)
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
10
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Na Instagrame si určite zachytil novú slovenskú tvorbu, ktorej autorom je Wugabo. Vtipné skeče, videá a memes z jeho dielne dokonale reflektujú slovenskú mentalitu a robia si srandu zo všetkého, čo nám je tak dobre blízke.

 

Wugabovi narastajú followeri raketovou rýchlosťou a keď sa pridáš medzi nich, určite neoľutuješ. My sme sa ho rozhodli vyspovedať ohľadom jeho tvorby, inšpirácie, osobného života i niekoľkých pikantností, ktorými je jeho Instagram prepletený. Dozvieš sa napríklad, prečo si ho zablokovala Bianka Rumanová, aký rap Wugabo počúva a ako je na tom s Rytmusom.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Hlavny antagonista (@wugabo),

 

Prezraď nám niečo o sebe. Kto sa vlastne skrýva za Wugabom?

Za Wugabom sa skrýva 22-ročný chlapec z východného Slovenska, konkrétne z Vranova nad Topľou. Minulý rok som doštudoval marketing v Dánsku a na Instagram pridávam rôzne "vtipné" úryvky zo svojho života. Väčšina ľudí ma pozná hlavne na základe memes, čiže vtipných obrázkov.


Mnoho memes vychádza zo zahraničných formátov, no hromada vecí je aj z tvojej dielne. Ako ti napadajú takéto šialenstvá?

Áno, netajím sa tým, že sem-tam niečo preložím a poupravím na slovenskú verziu, avšak väčšina príspevkov je moja vlastná tvorba. Všetko vzniká na základe nejakej situácie, skúsenosti alebo mi to len tak napadne, som celkom tvorivý typ. Myslím, že moja "tvorba" je z veľkej časti ovplyvnená aj prostredím, v ktorom žijem a v ktorom som vyrastal. A hej, som dosť uje*any, to je v tomto určite výhoda.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Hlavny antagonista (@wugabo),

 

Čo je tvojou hlavnou motiváciou? Baviť ľudí alebo to má aj hlbší význam?

Hlavnou motiváciou je baviť ľudí a robiť niečo produktívne. Podpora ľudí je veľmi príjemný bonus. Sem-tam ma tiež motivuje fakt, že môžem vyjadriť svoj názor na veci a ľudia sa s tým stotožnia. V minulosti som skúšal pridávať viac fotiek outfitov a robil som sa chutným pre dievčatá, ale nikdy to neprevyšovalo počet odpadu.

 

Po čase mi to prišlo dosť nudné a v dnešnej dobe je kvantum profilov, kde si ľudia fotia oblečenie, a to je celé. To ma nebaví. Terajšia podoba môjho profilu odzrkadľuje moju osobnosť dokonale. Hlbší význam to nemá žiaden, proste si robím srandu zo seba, z ľudí a z vecí okolo nich.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Hlavny antagonista (@wugabo),

 

Berieš tvorbu obsahu už ako povinnosť a zodpovednosť? Alebo robíš veci tak, ako prichádza inšpirácia?

Zo začiatku som to nebral vôbec ako zodpovednosť, no po čase, s nárastom ľudí, to určite nejaká zodpovednosť je. Napríklad, ked nepridám 4 dni nič, tak mám pocit, že ľudí o niečo ukracujem, cítim sa zodpovedný za to, že sa už 4 dni nezasmiali.

 

Bohužiaľ, nastávajú aj situácie, kedy mi nenapadá nič – alebo všetko čo nájdem na internete mi príde slabé/trápne a neviem sa toho chytiť. Nechcem pridávať silou-mocou niečo, len aby mi to zapadlo do nejakého vzorca. Určite robím veci skôr na základe toho, ako to cítim. Takto by to podľa mňa malo byť, inak by to nebolo autentické.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Hlavny antagonista (@wugabo),

 

Na tvojom profile si často robíš srandu z influencerov. Spochybnuješ tento trend úplne alebo podľa teba propagovanie produktov cez známych ľudí funguje?

Určite je to skvelý spôsob, ako odprezentovať značku alebo produkt. Je však rozdiel medzi influencerom a živým billboardom, akým je napríklad Zuzana Plačková. Influencer by mal byť človek ktorý robí cool veci a ľudia ho sledujú aj kvôli tomu, že je niečím iný/á.

 

Dobrý príklad je Ronaldo, som si istý, že kvantum ľudí nosí Nike len kvôli nemu, lebo je perfektný futbalista a motivuje ľudí k tomu, aby hrali futbal. Hore menovaná môže motivovať ľudí akurát tak k tomu, aby išli do reality show alebo okopírovať už existujúcu značku za účelom profitu.

 

Influencerov nespochybňujem, ale verím, že ked človek pridá 300 storiek rôznych produktov len za účelom zarobiť čo najrýchlejší cash, tá firma, ktorú propaguje, nepredá ani ho*no, lebo ľudia tú storku proste prepnú, vedia, že tam bude len nejaká reklama a nič zaujímavé.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Hlavny antagonista (@wugabo),

 

Na Slovensku je veľmi ľahké získať fame, stačí ísť do nejakej prízemnej televíznej show alebo vyhrať miss a hop, o 6 mesiacov predávaš vlastné mihalnice alebo nejakú podobnú hlúposť, čo ti vyrobia Číňania za 3 centy. Ja sa snažím len poukázať na fakt, že individuá podobné tým, čo som spomenul, sú skôr influencanceri, a nie influenceri.


Na stories pravidelne ukazuješ svoj súkromný život vrátane frajerky. Tá je so všetkým v pohode? 

Určite, snaží sa ma podporovať a teší sa aj za mňa, že followerikovia na Instagrame idú hore – a celkovo všetko okolo toho rastie. Keby to tak nebolo, tak s ňou nebudem, vzťah by mal byť o tom, že sa ľudia navzájom podporujú a moja frajerka sa určite teší, že sa ľudia bavia na veciach, ktorých je niekedy aj ona sama súčasťou. Keby som mal za frajerku nejakú hrotku, čo mi nedá dýchať a nonstop vyzerá jak keby sa jej zrútil celý svet, asi by som bol radšej sám.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Hlavny antagonista (@wugabo),

 

Čo iné platformy? Keby ešte existoval, pôsobil by si na Vine? Môžeme očakávať nejakú YouTube aktivitu?

Neviem, asi by som na Vine nikdy nepôsobil kvôli tomu, že v slovenčine by to znelo trápne. Skôr som sledoval zahraničné Vine profily, kým to nezrušili. Podľa mňa sú americkí černosi najvtipnejší ľudia na svete a tí to totálne ovládli.

 

Ak je reč o YouTube, pokojne by som išiel hosťovať do nejakého videa, ale momentálne nerozmýšľam nad založením vlastného YouTube kanálu. Rozmýšľam a chcem si rozbehnúť Twitch, aby som mohol streamovať, stále som rád hral hry a už teraz mám dosť aktívne instagram streamy, pri ktorých v podstate nič nerobím. Spojiť to s hrami môže byť celkom zaujímavé + počet ľudí na Instagrame by tomu mohol len pomôcť. Uvidíme.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Hlavny antagonista (@wugabo),

 

Prosím ťa, prečo máš na profile faceswap Bianky Rumanovej s jej frajerom?

Jednoducho si z nich robím srandu. Ľudia si ma potom aj blokujú, väčšinou to je kvôli tomu, že sú to citlivky, ktoré nevedia zniesť kvapku humoru a kritiky, čo je už ich problém. Zuzka Plačková si ma blokla kvôli tomuto meme:

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Hlavny antagonista (@wugabo),

 

Bianka bola zo slovenských zbytočných ľudí prvá, čo ma zablokovala. 21. augusta to boli dva roky, tým si vyslúžila túto krásnu profilovú fotku od neznámeho autora, dokonca ju mám aj vystavenú na polici v obývačke. Samozrejme, po menšej snahe ma zablokoval aj jej frajer, ale je to fakt iba kvapka v mori oproti celkovému počtu ľudí, ktorí sa cítili po nejakom vtípku ukrivdene.

 

Najviac ma sere Rytmus, ten si ma fakt bloknúť nemusel, ja som fanúšik, mám doma originálky a ty takto. No pekne.  

 

Na Instagrame pravidelne hejtuješ východniarov, najmä Vranovčanov. Čím sú iní než zvyšok Slovenska?

Nenazval by som to hejtom, to by bola zrada, kedže ja sám som z východu a som na to celkom hrdý. Východ Slovenska som bral celý život za jeden z najunikátnejších kútov sveta a myslím si, že z hľadiska humoru a humorných situácií sa nám nemôže západ alebo stred rovnať.

 

Skôr poukazujem na tupotu niektorých ľudí, čo tu žijú a na nástrahy, ktoré na nich čihajú – ako napríklad pochybné drogové obchody, kúpy starých, 13-krát búraných áut a podobne. Určite to je aplikovateľné aj na iné časti Slovenska. Same shit, different neighborhood.

 

Exkluzívny obsah pre Refresher účty

Obsah dostupný len pre registrovaných čitateľov.
Pre dočítanie je potrebné sa prihlásiť.

PRIHLÁSIŤ
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
108
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.