Sobota 17. 3. 2018 meniny má Ľubica

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Range Rover uvádza SUV klenot, ktorý má len jeden pár dverí a ultra-luxusný dvojfarebný interiér

SV Coupe je určené výhradne pre bonitnú klientelu.

13. marec 2018, 16:06

SV Coupe je určené výhradne pre bonitnú klientelu.

Bentley posledné mesiace jasne naznačuje, že SUV trend je tak obrovský a silný, že sa nájde nemalá skupina ľudí, ktorí sú ochotní vysoliť obrovský balík aj za predražené vozidlo tohto typu. Bentayga je toho jasným dôkazom, ostatne, pri pohľade na základnú cenu a príslušné príplatky sa nejeden chytí za hlavu. Predaje však hovoria jasnou rečou, keďže v sklonku niekoľkých mesiacov sa prvé SUV značky stalo s veľkým prehľadom najúspešnejším a najpredávanejším Bentley v histórii.

 

Bolo teda len otázkou času, kedy sa na trhu objaví ďalší extrém. Niežeby taký Cayenne či Urus do tejto kategórie nepatrili, o slovo sa však teraz hlási Land Rover, respektíve Range Rover. Ten totiž na autosalón v Ženeve priviezol svoj najnovší klenot - SV Coupe. Ide o výsledok práve špeciálnej divízie Special Vehicle Operation, ktorá do segmentu vnáša nevídané prvky a luxus. Aj napriek tomu, že vo veci je obrovské SUV, počin disponuje len jedným párom dverí, navyše s bezrámovým riešením.

 

Range Rover uvádza SUV klenot, ktorý má len jeden pár dverí a ultra-luxusný dvojfarebný interiér

 

Už to je znak istého kontrastu, nakoľko SUV-čka sa tešia veľkej obľube skrz ich univerzálnosť, mať však veľké auto len s jedným párom dverí zrovna o praktickosti nehovorí. Briti ale poukazujú na to, že smotánka je ochotná platiť za exkluzivitu a práve SV Coupe to má dokázať. Impozantné SUV stojí už v základe na 21" kolesách, za príplatok však môžete siahnuť až po 23" diskoch, čo je skutočne veľký extrém. Samozrejme, nechýba vzduchový podvozok, množstvo chrómu a detailov poukazujúcich na celkovú pompéznosť a luxus.

 

To najhlavnejšie sa však ukrýva vnútri. Na jednu stranu ide o motor, ktorý zastupuje preplňovaná V8-čka s objemom päť litrov a výkonom až 415 kW / 565 koní a 700 N.m. Štýlové SUV tak vie atakovať 100-ku len za 5 sekúnd a rozbehnúť sa vie až na rýchlosť 266 km/h. I keď ide o famózne údaje, ešte väčšiu pozornosť si zaslúži interiér. Podstatou modelu SV Coupe je ultra-luxusný vnútrajšok s 4-miestnym rozložením.

 

Range Rover uvádza SUV klenot, ktorý má len jeden pár dverí a ultra-luxusný dvojfarebný interiér

 

Štyri typy farebných kombinácií čalúnenia a kože, medzi ktorými nechýba ani dvojfarebné vyhotovenie, poukazuje na exkluzívnosť novinky. Automobilka hovorí o mimoriadne pohodlných kreslách, ktoré je možné nastavovať až v 20 smeroch v prípade prednej dvojice, respektíve v 10 smeroch pri zadných kreslách.

 

Dekóry zastrešuje materiál Range Rover Nautica, teda spleť javorových a orechových vrstiev dreva, ktoré nájdeme prakticky všade. Pochopiteľne, po vzore nového Velara sa do palubnej dosky nasťahovala nová generácia multimediálneho systému InControl Touch Pro Duo, teda predovšetkým dvojica dotykových obrazoviek. Čerešničkou na torte je zvuková aparatúra Meridina so sadou 23 reproduktorov. 

 

Dodajme, že Range Rover chystá novinku predávať za čiastku od 270-tisíc €, zďaleka však nejde o finálnu cenovku. Vzniknúť pritom má len 999 kusov, je teda zrejmé, že pôjde o slušnú exkluzivitku.

 

Zobraziť galériu 9 galeria
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia3 komentáre
Diskusia je len pre prihlásených
3 komentáre
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Giuseppe13. marec 2018, 20:59

Vyzerá to parádne ale nekupujú si ľudia SUV práve pre tú veľkosť a pohodlie? Načo mi je auto ako krava keď dozadu musím nasadať ako do malého Peugeota? Ale možnože sa tá sedačka bude dať nejako šikovne skryť a nasadanie bude možno pohodlné...

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Martin M.AUTOR ČLÁNKU13. marec 2018, 23:00

Ono, skôr je to myslím o tom, že v drvivej väčšine veľkých a luxusných SUV sa v drvivej väčšine času nachádza jeden, maximálne dve osoby. Inými slovami, majitelia síce dávajú najavo svoje postavenie či stav konta, no reálne v tom aute vozia vzduch. Mne osobne sa takýto koncept karosérie napríklad veľmi páči (ostatne, je to návrat ku koreňom RR), nakoľko človek má mohutné a luxusné SUV, ktoré je určite podvozkovo pohodlnejšie, komfortnejšie a na rozbite cesty účinnejšie než klasické športové/luxusné kupé, no zároveň je to štýlové a luxusné auto, do ktorého pohodlne majiteľ nastúpi a netlačí sa v ňom. Samozrejme, nemá to vlastnosti ako klasické kupé, to však v dnešnej dobe málo ľudí chce. A tie zadné sedačky sú tam viac-menej len "proforma" ako vo všetkých kupéčkach/GT-čkach :)

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Giuseppe14. marec 2018, 0:15

Veď aj mne sa páči o tom žiadna len tak som sa zamyslel nad tým. To tvoje vysvetlenie je trefné keďže sám mám embéčku superb a vzadu niekoho vozím len výnimočne. Ja mám len zafixované že SUV=veľké priestranné rodinné auto preto mi to prišlo zvláštne...

0 Odpovedať · Nahlásiť
Najčítanejšie