Streda 21. 2. 2018 meniny má Eleonóra

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

V najnebezpečnejšej miestnosti ti stačí stráviť len pár minút a nevyhneš sa smrti. Ukrajinská pivnica už má na svedomí aspoň jeden život

Hlboko pod zemou leží najnebezpečnejšia miestnosť na svete.

13. november 2017, 1:26

Hlboko pod zemou leží najnebezpečnejšia miestnosť na svete.

Kde sa nachádza to najnebezpečnejšie miesto na celom svete? Jasné, hodnotiť nebezpečenstvo môžeme rôznymi spôsobmi, YouTube kanál RealLifeLore sa rozhodol pre tú najoptimálnejšiu cestu. Na dané miesto si môžeš zobrať čokoľvek len budeš chcieť, či už ide o auto, dostatok jedla, zbrane alebo pokojne aj lieky či drogy. No ani jedna z týchto vecí ti nepomôže, aby si sa ubránil nebezpečenstvu, ktoré sa skrýva v jednej ukrajinskej pivnici.

 

Určite vieš, že v roku 1986 viackrát vybuchla jadrová elektráreň v Černobyle. Desiatky ton jadrového odpadu vtedy prerazili niekoľko poschodí a okolo všetkého museli byť postavené dva špeciálne sarkofágy, aby zabránili šíreniu radiácie. Vedci následne strávili niekoľko rokov prehľadávaním okolia, aby si ľudstvo bolo stopercentne isté tým, že nehrozí žiadny neočakávaný problém a dobre, že sa tak dialo. Skupine vedcov sa totiž podarilo detekovať špeciálnu pivnicu, kde sa stále nachádza približne dvesto ton odpadu, prezýva sa Elephant's Foot. V čase objavu by ti stačilo len päť minút v tejto miestnosti a všetko by skončilo istou smrťou. Teraz je situácia o niečo miernejšia, no ako ti ukáže nasledujúce perfektné video, nič nie je ani zďaleka bezpečné.

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia2 komentáre
Diskusia je len pre prihlásených
2 komentáre
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
radis23413. november 2017, 6:34

...kde sa stále nachádza približne dvesto ton odpadu... no vo videu je to trošku inak podané. Jadrový reaktor, ktorý sa prehrial mal v sebe jadrové palivo, ktoré sa roztavilo, pretekalo nižšie reaktorom a nabralo sebou trubky, piesok, sklo a betón a spolu to vážilo 200 ton. To čo našli v "pivnici" má priemer niečo cez 2 metre a váži 100 ton ...

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Matúš M.14. november 2017, 16:46

Ahoj,
odporúčam k téme niečo pogoogliť a zistíš, že spolu sa tých 200 ton nazýva jednoducho "waste", aj napriek tomu, že na začiatku bola rádioaktívna len približne polovica. I tak vďaka za perfektný feedback!

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
  13. november 2017, 15:11

Komentár bol odstránený pre jeho nevhodný obsah.


Odoberaj REFRESHER videá
Najčítanejšie