Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
7. novembra 2017, 15:32
Čas čítania 0:00
Matúš Moravčík

Duálnemu fotoaparátu iPhonu X patrí druhé miesto. V prestížnom rebríčku ho tromfol iba smartfón od Googlu

TECH GOOGLE
Uložiť Uložené

Šampión aj naďalej zostáva ten istý. Otázne je už iba to, že nakoľko.

Druhá polovica roka 2017 priniesla zopár čerstvých high-end modelov nielen s operačným systémom Android, ktoré nám v mobilnom priemysle opäť tak trošku zamiešali karty. Vidieť sme to navyše mohli aj na zemetrasení, akým behom posledných týždňov prešiel renomovaný rebríček s najlepšími mobilnými fotoaparátmi na svete.

Na samotný vrchol sa prebojoval ako obávaný phablet Samsung Galaxy Note8, tak aj iPhone 8 Plus, Mate 10 Pro od Huawei, Google Pixel 2 a po novom už aj dlho očakávaný iPhone X. Ako je teda na tom s bodmi a aké sú podrobnosti súvisiace s kvalitou záberov?

Odborníci z DxOMark udelili jubilejnej desiatke dokopy až 97 bodov, čo však na druhú stranu stále nestačilo na porazenie šampióna, preto jej patrí druhé miesto. O to sa navyše delí s nedávno predstaveným smartfónom Mate 10 Pro, ktorý má presne také isté skóre. Tretia priečka patrí tiež dvojici, tentokrát iPhonu 8 Plus a Galaxy Note8 s 94 bodmi. Poďme ale na to podstatné.

Chvália expozíciu a farby

iPhone X si spomínaný počet vybojoval vďaka doslova nádherným fotkám, ktoré dokáže zo seba dostať za akýchkoľvek okolností. Či už je teda noc alebo deň, v oboch prípadoch si zaslúži potlesk ako za vynikajúcu expozíciu, tak aj za bohaté detaily osvetlenia alebo takých tieňov, za k realite blízke farby a skvelé vyváženie bielej. Chvále sa ale nevyhol ani nízky šum vrátane bokeh efektu, čiže rozmazaného pozadia, ktoré vyzerá prirodzene

Odporúčané
Šéf slovenského Googlu Rasťo Kulich: V detstve som nemal ani na lyžiarsky, na štúdium na Harvarde som si zarobil (Rozhovor) Šéf slovenského Googlu Rasťo Kulich: V detstve som nemal ani na lyžiarsky, na štúdium na Harvarde som si zarobil (Rozhovor) 29. marca 2024, 9:30

Video zábery s kvalitou mierne zaostávajú. Zatiaľ, čo fotografie získali až 101, v tomto prípade hovoríme o 97 bodoch, v čom má prsty viacero faktorov. Test DxOMark spomína časté kmitanie záberu počas pohybu, čiže kráčania používateľa, celkom dobre viditeľný šum pri natáčaní v prostredí so zlými svetelnými podmienkami, kedy si navyše odborníci všimli aj mierne slabšiu ostrosť detailov. Pozitíva pre zmenu reprezentujú reálne vyzerajúce farby, taktiež tak dobrá expozícia, rýchle ostrenie alebo taktiež tak bohatá porcia zachytených detailov.

Domov
Zdieľať
Diskusia