15. septembra 2016, 22:43
Ivan J.

Neuveriteľný obrat Zenitu Petrohrad. Ešte pár minút pred koncom prehrávali o tri góly, ale nakoniec sa radujú z výhry

ŠPORT FUTBAL

Na tento zápas v Tel Avive s láskou určite spomínať nebudú.

Európska pohárová scéna je už v plnom prúde. Po úvodných zápasoch Ligy majstrov, boli dnes na programe aj tie v Európskej lige. Jedným z nich bol aj zápas medzi domácim Maccabi Tel Avivom a hosťujúcim celkom z Petrohradu, v ktorého zostave sa predstavil aj slovenský reprezentant Róbert Mak. Ruský klub odštartoval sezónu ziskom domáceho Superpohára a doteraz ešte nenašiel premožiteľa, hoci zápasov už odohrali niekoľko. Do Izraela teda cestovali dobre naladení a s jednoznačným cieľom vyhrať. Začiatok duelu však určite nebol podľa ich predstáv, a tak po prvom dejstve odchádzali do kabín s jednogólovým mankom. Ten kto by čakal, že po zmene strán sa obraz hry zmení, musel ostať sklamaný. Hráči Tel Avivu pokračovali v nastolenom trende a keď v 70. minúte dávali na 3:0, zrejme čakali, že sa im už nič nemôže stať. Ale stalo. Najskôr v 77. minúte Kokorin strelil prvý gól ruského celku, aby o pár minút neskôr išiel ich hráč po druhej žltej predčasne pod sprchy. Maurício túto situáciu potrestal a strelil kontaktný gól. Vzápäti prišiel aj vyrovnávajúci zásah a na ihrisku sa rozpútala naháňačka za víťazstvom. To v nadstavenom čase vystrelili práve hráči Zenitu a zavŕšili obrat, aký sa len tak nevidí.

Haris Medunjanin zvyšuje na 3:0.

Prvý gól Zenitu prichádza až v 77. minúte.

Kontaktný gól a Zenit je späť v zápase.

Vyrovnané!

94. minúta a Djordjevic strieľa víťazný gól.