Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Tento článok je PR správa spoločnosti SITA.
dnes 11. februára 2025 o 16:40
Čas čítania 1:30
Sponzorovaný obsah

TIPOS pomáha slovenskej atletike zdvihnúť „latku“ ešte vyššie

ŠPORT ŠPORT
Uložiť Uložené

Národná lotériová spoločnosť sa stala generálnym partnerom Slovenského atletického zväzu (SAZ) aj v roku 2025 a zároveň titulárnym partnerom dvoch prestížnych atletických podujatí – TIPOS P-T-S mítingu a TIPOS Atletickej ligy.

Táto spolupráca predstavuje významný krok k zvýšeniu kvality domácej atletiky, podpore mladých talentov a organizácii medzinárodných súťaží na Slovensku. TIPOS tak pokračuje v dlhodobej stratégii podpory športu, ktorá pomáha slovenským športovcom posúvať ich výkony na svetovú úroveň.

Atletika je kráľovnou športu a na Slovensku má dlhoročnú tradíciu. Aby však mohla napredovať, potrebuje silných partnerov. Spoločnosť TIPOS sa preto rozhodla aj v tomto roku stať generálnym partnerom Slovenského atletického zväzu pre rok 2025 a zároveň podporiť dve významné atletické súťaže – TIPOS P-T-S míting a TIPOS Atletickú ligu. Toto partnerstvo nie je len o finančnej podpore, ale o spoločnej vízii rozvoja atletiky, podpore športovcov a popularizácii tohto športu medzi širokou verejnosťou.

SITA, TIPOS
Zdroj: SITA

„Podpora slovenského športu je pre TIPOS prioritou. Atletika je jednou z najtradičnejších disciplín a my chceme pomôcť tomu, aby mali slovenskí atléti čo najlepšie podmienky na tréning, súťaženie a dosahovanie úspechov. Veríme, že spolupráca so Slovenským atletickým zväzom prinesie výsledky a že slovenská atletika bude neustále rásť,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ TIPOSu Peter Deďo.

Odporúčané
Túto slovenskú značku bagiet si na preteky nosil aj Peter Sagan. Teraz sa stal jej ambasádorom Túto slovenskú značku bagiet si na preteky nosil aj Peter Sagan. Teraz sa stal jej ambasádorom 8. februára 2025 o 11:45

Jedným z vrcholov sezóny bude jubilejný 60. ročník TIPOS P-T-S mítingu, ktorý patrí medzi najprestížnejšie atletické podujatia v strednej Európe. Podujatie, ktoré v minulosti privítalo mnohých svetových šampiónov, bude aj v roku 2025 hostiť elitných atlétov z celého sveta. TIPOS Atletická liga zase ponúkne domácim športovcom možnosť súťažiť na najvyššej úrovni a pripravovať sa na veľké medzinárodné podujatia. 

SITA
Zdroj: SITA

Spoluprácu víta aj Slovenský atletický zväz, ktorý v TIPOSe našiel silného a stabilného partnera.

„Teší nás, že národná lotériová spoločnosť TIPOS opäť podporí olympijský šport číslo jeden. Takto získané prostriedky pomôžu – podobne ako v predošlých rokoch – napĺňať ciele SAZ, ktorý patrí k najúspešnejším športovým zväzom na Slovensku s jednou z najväčších členských základní, od najmenších atlétov až po veteránov. Aj vďaka pomoci TIPOSu, ktorú si nesmierne ceníme, dosahovali naši špičkoví atléti medailové a finálové umiestenia na vrcholných svetových či európskych podujatiach. Verím, že z pekných výsledkov sa budeme spoločne tešiť aj v roku 2025,“ uviedol na margo spolupráce prezident Slovenského atletického zväzu a bývalý chodec – olympionik Peter Korčok.

TIPOS, ako najväčší podporovateľ športu na Slovensku, dlhodobo pomáha rozvoju viacerých športových disciplín, a preto je prirodzené, že jeho partnerstvo so slovenskou atletikou pokračuje aj v roku 2025. Vďaka tomuto spojeniu sa „latka“ úspechov slovenských atlétov môže posunúť ešte vyššie – až na vrchol svetovej atletiky.

Domov
Zdieľať
Diskusia