Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a ďaľšie letné festivaly
TASR
2. februára 2023, 17:17
Čas čítania 0:57

MAPA: Od dnešného dňa prichádza na Slovensko poriadna nádielka snehu, v týchto okresoch na severe avizujú 70 centimetrov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Koncom januára sa na území Slovenska opäť ochladilo. Očakáva sa aj hustejšie sneženie v oblasti Žilinského kraja.

Najviac sneženia očakávajú meteorológovia v týchto dňoch v Žilinskom kraji. Najmä vo vyšších polohách miestami pripadne viac ako 50 centimetrov nového snehu. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav vo svojej analýze, v ktorej avizuje aj ochladenie.

 
Výdatnejšiu snehovú nádielku očakáva aj v horských oblastiach na severozápade Banskobystrického kraja, ako aj na hornom Spiši či v celej pohraničnej oblasti Slovenska a Poľska. Väčšie množstvo snehu môže podľa meteorológov najjužnejšie spadnúť v pohorí Vtáčnik, a to najmä na jeho severozápadných návetriach. Do soboty tam môže spadnúť zhruba 40 centimetrov nového snehu.

počasie
Zdroj: SHMÚ


„Intenzívne nebude snežiť kontinuálne, ale v jednotlivých vlnách,“ uviedol ústav s tým, že prvá zasiahla Slovensko počas noci na štvrtok. Druhú, výraznejšiu zrážkovú vlnu očakáva v piatok v priebehu dňa a bude pokračovať až do sobotňajšieho rána.


V nižších polohách na juhozápade budú zrážky zväčša dažďové, len prechodne snehové. Počítať podľa SHMÚ treba aj s výrazne zosilneným vetrom s nárazmi miestami okolo 80 kilometrov za hodinu. Vietor bude zároveň najmä na severe vytvárať početné snehové jazyky a záveje a na pocit bude pri zápornej teplote veľmi chladno.


Od nedele avizujú meteorológovia vpád studeného vzduchu. Maximálna teplota tak bude na severe zväčša pod –5 stupňov Celzia, pričom ojedinele nie je vylúčených ani mínus desať stupňov Celzia. „Na juhu bude teplejšie. Na juhozápade aj slabo nad nulou. Chladné budú aj noci, v dolinách bude teplota od nedele klesať pod mínus 15 stupňov Celzia, pričom najchladnejšie noci môže byť aj mínus 20 stupňov Celzia,“ podotkol SHMÚ. 

1. februára 2023, 10:17 Čas čítania 0:40 Na severe Slovenska budú mať 30 až 50 centimetrov snehu. Takto nás dnes potrápia záveje a extrémny nárazový vietor Na severe Slovenska budú mať 30 až 50 centimetrov snehu. Takto nás dnes potrápia záveje a extrémny nárazový vietor
Domov
Zdieľať
Diskusia