Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
27. januára 2023, 19:05
Čas čítania 0:29

Rusko nezaujíma realita. Vo viacerých častiach Ukrajiny zavádza vlastný moskovský čas, ktorým sa miestni musia riadiť

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Rusko zavádza moskovský čas v štyroch okupovaných oblastiach Ukrajiny.

Okupované časti štyroch ukrajinských oblastí, ktoré Rusko vlani v septembri nezákonne anektovalo, budú musieť používať moskovský čas. Uviedlo to ruské ministerstvo priemyslu a obchodu.

Donecká, Luhanská, Chersonská a Záporožská oblasť sa stanú súčasťou ruského druhého časového pásma, píše sa v príspevku ministerstva zverejneného na platforme Telegram. Podľa neho už bol vláde doručený návrh zákona týkajúci sa tejto záležitosti.

Ruský prezident Vladimir Putin v septembri 2022 ohlásil, že Moskva zaberie takmer pätinu ukrajinského územia a milióny tamojších obyvateľov budú „navždy“ ruskými občanmi.

Ešte pred vyhlásením anexie sa konali tzv. referendá o pripojení k Ruskej federácii, ktoré však Západ i Kyjev označili za podvodné. Ani jednu z uvedených štyroch okupovaných oblastí Ukrajiny Rusko momentálne neovláda v plnom rozsahu, no napriek tomu ich považuje za súčasť svojho územia.

Domov
Zdieľať
Diskusia