Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
19. januára 2023, 13:08
Čas čítania 0:52

Michalovcami otriasa jedna tragédia za druhou. Štyri zastrelené telá a novoročná vražda spolu nesúvisia, upozorňuje polícia

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Polícia reaguje na špekulácie, dohady a dezinformácie v internetových diskusiách.

Polícia ubezpečuje verejnosť, že novoročná vražda ženy na ulici v Michalovciach a úmrtie štyroch ľudí, ktorých našli v utorok 17. januára v jednom z bytov, spolu nesúvisia. Reaguje tak na rôzne špekulácie, dohady a dezinformácie v internetových diskusiách, informovala hovorkyňa košickej polície.


„Podľa niektorých vyjadrení bola za smrť štyroch ľudí zodpovedná rovnaká osoba ako tá, ktorá o život na Nový rok pripravila mladú Michalovčanku. Ničím nepodložené spájanie dvoch tragických udalostí vyvolalo vlnu paniky a strachu v uliciach mesta,“ uviedla.

Opäť zdôraznila, že v prípade úmrtia štyroch osôb ide s najväčšou pravdepodobnosťou o rodinnú tragédiu.

vražda Michalovce
Zdroj: Záznam z bezpečnostnej kamery (Youtube)

Podľa Ivanovej môžu k zvyšovaniu bezpečnosti nielen v uliciach prispieť aj samotní občania. „Nebuďte ľahostajní k dianiu okolo seba, nezatvárajte oči pred neprávosťou. V prípade akéhokoľvek podozrenia, že za dverami susedného bytu môže dochádzať k domácemu násiliu, nezhodám, počujete volanie o pomoc, namiesto ľahostajného nepovšimnutia kontaktujte PZ,“ apeluje s tým, že vždy je lepšie situáciu preveriť a nič nezistiť ako prísť, keď už je neskoro.

Pripomenula tiež, že policajti sú v uliciach 24 hodín denne sedem dní v týždni.

Na políciu sa možno kedykoľvek obrátiť na telefónnom čísle 158 alebo osobne na ktoromkoľvek útvare PZ.

Kontaktovať ju možno aj prostredníctvom súkromnej správy na oficiálnej stránke na Facebooku Polícia Slovenskej republiky. „Upozorňujeme však, že facebooková stránka polície nenahrádza tiesňovú linku a nie je monitorovaná nonstop,“ zdôraznila.

Domov
Zdieľať
Diskusia