Rozdielne názory v strane sa prehlbujú a poslanci sa od názorov lídra Matoviča čoraz viac dištancujú. Spolu s ministrom obrany Jaroslavom Naďom sa Heger v demisii postavil proti Matovičovmu urážaniu trans ľudí.
Heger uvažuje o vlastnej politickej strane, píše Denník N. Súčasný premiér takúto informáciu zatiaľ nepotvrdil, ale rozkoly v strane OĽaNO sa črtajú už dlhší čas. Desať poslancov z hnutia odišlo ešte v decembri minulého roka krátko po páde vlády.
Podľa dočasne povereného ministra životného prostredia Jána Budaja v OĽaNO nie je rozkol a súčasná situácia je odrazom permanentnej vnútornej dynamiky hnutia. Nevylúčil, že spomínaná vnútorná dynamika môže viesť k rôznym scenárom, osobne však nechce o nich špekulovať a sám aktívne kroky v tomto smere nepodniká. Zároveň si nemyslí, že by sa Matovič nedokázal vzdať svojej pozície. Jeho kolegyňa, dočasne poverená ministerka kultúry SR Natália Milanová sa nechce zaoberať medializovanými špekuláciami.
Rozdielne názory v strane sa však prehlbujú a niektorí poslanci sa od názorov lídra čoraz viac dištancujú. V jednom zo svojich statusov exminister financií Igor Matovič zaútočil na trans ľudí. „Spustili masívne vymieľanie hláv cez všetky kľúčové médiá s cieľom vyvolať v ľuďoch až výčitky svedomia. Dennodenné propagandistické rozhovory s prerobenými chlapmi na ženy, manipulatívne hranie na city,“ napísal.
Procesy tranzície Matovič prirovnal k pokusom nacistického doktora Josefa Mengeleho. S myšlienkami lídra strany OĽaNO Heger nesúhlasí. Spolu s ministrom obrany Jaroslavom Naďom sa premiér v demisii postavil proti útokom Matoviča.
Na Facebooku Heger oznámil, že chce vyzbierať podpisy na novú parlamentnú väčšinu, podporu politických strán však zatiaľ nemá, aj strana Sme rodina sa už prikláňa k dohode o predčasných voľbách.