Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Tereza Patočková Tomáš Šusták
22. decembra 2022 o 21:10
Čas čítania 0:39

Dôchodca mal v konečníku nábojnicu z prvej svetovej vojny. Lekári museli zavolať pyrotechnikov

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Muž lekárov uisťoval, že ide o zberateľský predmet, ktorý je deaktivovaný a nemôže vybuchnúť.

Vskutku bizarný prípad riešili lekári v nemocnici Sainte Musse vo francúzskom meste Toulon. Nemocnicu museli evakuovať po tom, čo na pohotovosť prišiel 88-ročný muž s nábojnicou z prvej svetovej vojny, ktorú mal uviaznutú v konečníku, informuje server Nice Matin.

Muž lekárov uisťoval, že ide o zberateľský predmet, ktorý je deaktivovaný a nemôže vybuchnúť, no napriek tomu sa personál nemocnice rozhodol privolať pyrotechnikov. Kvôli dodržaniu bezpečnosti evakuovali detské oddelenie. 

Po tom, čo pyrotechnici potvrdili, že munícia naozaj nepredstavuje nebezpečenstvo, pristúpili lekári k samotnému procesu jej odstránenia z dôchodcovho tela. Aby mohli vybrať nábojnicu, ktorá merala v priemere šesť centimetrov a na dĺžku 20 centimetrov, museli chirurgovia pacienta operovať.

Dôchodca nábojnicu údajne našiel u svojho brata. Operácia prebehla bez problémov a pacient sa momentálne zotavuje.

Domov
Zdieľať
Diskusia