Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Vojtěch Vanda
19. decembra 2022, 18:27
Čas čítania 0:44

Turbulencia počas letu z Arizony na Havaj spôsobila zranenia desiatkam pasažierov. Medzi inými aj ročnému dieťaťu

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené
Turbulencia počas letu z Arizony na Havaj spôsobila zranenia desiatkam pasažierov. Medzi inými aj ročnému dieťaťu
Zdroj: Unsplash/Kevin Woblick/volně k užití

V oblasti, do ktorej lietadlo smerovalo, boli evidované búrky. Jedna z nich pravdepodobne spôsobila turbulenciu, pre ktorú muselo ísť do nemocnice 20 ľudí.

Cestujúci si v jednom z linkových letov z Arizony na Havaj zažili krušné chvíle. V nedeľu sa lietadlo Hawaiian Airlines s 278 cestujúcimi a desaťčlennou posádkou chystalo pristáť v Honolulu, keď ich zastihla veľmi silná turbulencia. Výsledkom bolo 36 zranených osôb, z ktorých 20 muselo byť hospitalizovaných. Celkovo 11 ľudí malo vážne zranenia vrátane straty vedomia, tržných rán a zranení hlavy. Informovalo BBC.

„Niekoľkým cestujúcim a členom posádky bola poskytnutá lekárska starostlivosť pre ľahké zranenia hneď na letisku. Niektorí však boli rýchlo prevezení do miestnych nemocníc na ďalšie ošetrenie,“ uviedla spoločnosť vo vyhlásení. Dodala, že momentálne prebieha inšpekcia lietadla, a zároveň sa ospravedlnila všetkým cestujúcim za zlú skúsenosť.

Incident našťastie prebehol bez straty na životoch, čo potvrdil aj riaditeľ aerolinky Jon Snook. Do nemocnice však muselo ísť 17 cestujúcich a 3 členovia posádky, medzi ktorými bolo aj štrnásťmesačné dieťa.

9. apríla 2024, 19:30 Čas čítania 5:30 Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom

Snook dodal, že momentálne je na Havaji zvláštne počasie s nestabilnými poveternostnými podmienkami, ktoré neustále vytvára problémy leteckým spoločnostiam.

Domov
Zdieľať
Diskusia