Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
6. decembra 2022, 20:09
Čas čítania 0:30

Prezidentke Zuzane Čaputovej udelia cenu vo Washingtone. V Spojených štátoch si vážia, ako ochraňuje demokraciu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Cena za demokraciu nesie od tohto roka meno bývalej americkej ministerky zahraničných vecí Madeleine Albrightovej.

Prezidentke Zuzane Čaputovej udelia v utorok večer vo Washingtone Cenu za demokraciu Madeleine Albrightovej. Ocenenie získa za neúnavné úsilie o presadzovanie a ochranu demokracie. Udeľuje ho americký Národný demokratický inštitút, informoval o tom prezidentkin hovorca Martin Strižinec.


„Ocenenia udelia na výročnom galavečere v National Portrait Gallery vo Washingtone, ktorý sa začne o 19.00 h miestneho času. Prezidentka sa na podujatí nezúčastní osobne,“ priblížil hovorca.


Cenu dostanú aj moldavská prezidentka Maia Sanduová a litovská premiérka Ingrida Šimonyté. Ďalším tohtoročným laureátom je ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj za odvahu ukrajinského ľudu, ktorý pod jeho vedením bráni demokraciu pred brutálnym útokom.


Cena za demokraciu nesie od tohto roka meno bývalej americkej ministerky zahraničných vecí Madeleine Albrightovej. Ako vysvetlil Strižinec, cena tak pripomína jej silný odkaz a princípy, ktorým zasvätila svoj život.

Domov
Zdieľať
Diskusia