Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
4. decembra 2022, 7:11
Čas čítania 0:46

Na Putinove „mierové rokovania“ si treba dať pozor. Mohol by ich využiť na prezbrojenie armády a ďalší útok, tvrdí Veľká Británia

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené
Na Putinove „mierové rokovania“ si treba dať pozor. Mohol by ich využiť na prezbrojenie armády a ďalší útok, tvrdí Veľká Británia
Zdroj: Sergey Guneev, Sputnik, Kremlin Pool/AP/TASR

Francúzsky prezident Emmanuel Macron uviedol, že by pokračoval v rozhovoroch s Putinom v snahe zamedziť ďalšej eskalácii a dosiahnuť „veľmi konkrétne výsledky“, ako je zaistenie bezpečnosti jadrových elektrární.

Ruský prezident Vladimir Putin by prípadné mierové rozhovory s Ukrajinou mohol využiť na doplnenie výzbroje svojej armády predtým, ako by spustil nový útok. Uviedol to v sobotu britský minister zahraničných vecí James Cleverly.

Cleverly v rozhovore pre denník The Telegraph povedal, že existuje riziko, že „prímerie by Putin mohol využiť na vycvičenie ďalších vojakov, výrobu ďalšej munície a prezbrojenie ozbrojených síl“. 

Jeho varovanie prišlo po vyjadrení prezidenta USA Joea Bidena o tom, že by bol ochotný rokovať s Putinom, ak by ruský líder skutočne chcel ukončiť vojnu. Francúzsky prezident Emmanuel Macron uviedol, že by pokračoval v rozhovoroch s Putinom v snahe zamedziť ďalšej eskalácii a dosiahnuť „veľmi konkrétne výsledky“, ako je zaistenie bezpečnosti jadrových elektrární.

3. decembra 2022, 13:19 Čas čítania 0:50 Vladimirovi Putinovi sa údajne pri páde zo schodov v dôsledku rakoviny samovoľne uvoľnili exkrementy Vladimirovi Putinovi sa údajne pri páde zo schodov v dôsledku rakoviny samovoľne uvoľnili exkrementy

Cleverly však spochybnil, či by Putin viedol dialóg „v dobrej viere“. „Musíme byť veľmi, veľmi opatrní, ak ‚mierové‘ rozhovory... iniciuje Vladimir Putin,“ povedal šéf britskej diplomacie.

„Riešenie musí byť udržateľné, zmysluplné a skutočné,“ zdôraznil Cleverly. „Musíme si dávať pozor, aby Rusko nevyužilo prestávku len na to, aby zabezpečilo, že ďalšia fáza jeho agresie bude účinnejšia ako súčasná,“ dodal s poukázaním na to, že po agresii v Gruzínsku, na Kryme a v ukrajinskom Donbase vždy nasledovala ďalšia „vlna“ agresie.

Domov
Zdieľať
Diskusia