Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
23. novembra 2022, 6:48
Čas čítania 0:56

Poľský prezident naletel ruskému imitátorovi Macrona. Nie je to prvýkrát

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Vtipkári zverejnili sedemapolminútový telefonát s poľským prezidentom na ruskej videoplatforme Rutube.

Keď sa poľský prezident Andrzej Duda minulý týždeň telefonicky rozprával o výbuchu rakety v Przewodówe, myslel si, že hovorí s francúzskym kolegom Emmanuelom Macronom. V skutočnosti ho nachytal ruský vtipkár. 

Úrad prezidenta Dudu v utorok potvrdil telefonát, ktorého záznam sa už rozšíril na internete. „Po výbuchu rakety v Przewodówe mal prezident Duda sériu telefonátov s hlavami štátov a vlád, bol medzi nimi aj jeden hovor s osobou, ktorá sa predstavila ako francúzsky prezident Emmanuel Macron,“ uviedol Dudov úrad na Twitteri. „Počas priebehu rozhovoru si uvedomil, že zrejme je to pokus o podvod, a telefonát ukončil,“ napísal prezidentov úrad.

Ruskí vtipkári Vovan a Luxus pre agentúru AFP potvrdili autorstvo telefonátu. „Napísali sme to na všetkých sociálnych sieťach... A zverejnili sme video,“ dodali.

Vo falošnom telefonáte z 15. novembra človek so silným ruským prízvukom tvrdil, že je Macron. Duda s ním následne hovoril o výbuchu rakety blízko ukrajinskej hranice z toho istého dňa. Prvé špekulácie ukazovali na Rusko, teraz prevláda presvedčenie, že išlo o zablúdenú raketu ukrajinskej protivzdušnej obrany.

Andrzej Duda, Poľský prezident
Zdroj: AP Photo/Andrew Kravchenko


„Ahoj, Emmanuel... Ďakujem ti, že voláš. Situácia je veľmi ťažká, ako iste vieš,“ povedal Duda v telefonáte. Vysvetlil, že výbuch spôsobila raketa, „ale zatiaľ nevieme, kto ju odpálil“. „Emmanuel, ver mi, som mimoriadne opatrný. Neobviňujem Rusov... Nechcem vojnu s Ruskom,“ uisťoval volajúceho Duda.


Vtipkári zverejnili sedemapolminútový telefonát na ruskej videoplatforme Rutube, obdobe Youtubu. Duda „naletel“ dvojici aj v roku 2020, keď v telefonáte imitovali šéfa OSN Antónia Guterresa.

Domov
Zdieľať
Diskusia