Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Tímea Krauszová
23. októbra 2022, 8:59
Čas čítania 0:47

Zomrel spoluzakladateľ firmy Red Bull. Miliardár investoval veľkú časť svojho majetku do športu

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Začínal ako obchodník, stal sa lídrom na trhu.

Vo veku 78 rokov zomrel spoluzakladateľ firmy Red Bull Dietrich Mateschitz. Rakúsky miliardár investoval značnú časť majetku do športov, najmä do formule 1, informuje britská BBC. Spoločnosť Red Bull sa pod jeho vedením stala lídrom v oblasti energetických nápojov, a peniaze investované do tímu formule 1 zas pomohli vytvoriť jeden z najsilnejších tímov vôbec.

Dietrich Mateschitz
Zdroj: TASR/AP

Mateschitz videl, ako Max Verstappen obhájil svoj svetový titul pred dvoma týždňami v Japonsku. „Bol na neho veľmi hrdý,“ povedal súčasný šéf tímu Red Bull Formula 1 Christian Horner. „To, čo on dosiahol a čo urobil pre toľkých ľudí po celom svete v rôznych športoch, nemá obdobu. Toľkí z nás mu vďačíme za príležitosti, ktoré nám ponúkol a za jeho víziu, silný charakter a nebojácnosť v napĺňaní snov.“

Mateschitz začínal vo firme Procter & Gamble ako obchodník, keď v Thajsku objavil nápoj Krating Daeng. S jeho tvorcom Chaleom Yoovidhyaom spoluzaložil Red Bull v roku 1987. Spoločnosti sa darilo a Mateschitz si vybudoval majetok v odhadovanej hodnote 25 miliárd dolárov.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

Hoci rozhovory médiám neposkytoval často, v úzadí bol hnacou silou tímu Formuly 1. Svoj majetok využíval aj ako lokálpatriot, v domovskom Štajersku podporoval remeslá a umenie. Založil aj charitu Wings for Life, ktorá sa venuje výskumu miechy.

Domov
Zdieľať
Diskusia