Čas čítania 0:32

Šport
Zdroj: Unsplash/Daniel Norin

Údajne až o päť centimetrov.

Futbalový zápas druhej anglickej futbalovej ligy medzi Hull City a Birminghamom sa začal mimoriadne bizarne. Na oficiálny výkop sa čakalo až dvadsať minút, pretože bránky boli príliš veľké, píše UK Daily News.

Rozhodcovia si ešte pred zápasom všimli, že niečo nie je v poriadku, a keď boli brány zmerané, zistilo sa, že sú zhruba o päť centimetrov väčšie, než by mali byť podľa pravidiel.

To bol problém, ktorý bolo treba hneď vyriešiť. Žrde tak následne museli pracovníci orezať. Skrátili ich karbobrúskou.

Birmingham nakoniec zdolal súpera 2 : 0. Prvý gól strelil Troy Deeney v štrnástej minúte z pokutového kopu. Osud Hull City spečatil v štyridsiatej siedmej minúte Juninho Bacuna.