Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Jana Chovancová TASR
9. augusta 2022, 7:54
Čas čítania 1:03

FBI zasahovala v dome Donalda Trumpa, otvorili aj jeho trezor

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Donald Trump považuje zásah za pochybenie vyšetrovateľov.

V pondelok večer oznámil bývalý prezident USA Donald Trump, že jeho dom na Floride prehľadáva FBI. Okolnosti domovej prehliadky však nie sú známe a k veci sa nevyjadrila ani FBI, ani americké ministerstvo spravodlivosti. 

„Po mojej spolupráci s príslušnými vládnymi orgánmi nebola táto neohlásená razia v mojom dome potrebná ani vhodná,“ uviedol Trump. Podľa stanice CNN bývalý prezident na Floride v čase zásahu nebol. Médiám tiež odmietol povedať, prečo jeho sídlo prehľadávali. Dodal len, že sa mu „dokonca vlámali aj do trezoru“.

„Toto sú temné časy pre náš národ, keďže môj krásny domov Mar-A-Lago v meste Palm Beach na Floride je momentálne obliehaný, prepadnutý a obsadený veľkou skupinou agentov FBI,“ napísal americký exprezident na svojej sociálnej sieti Truth Social.

Zásah ďalej označil za pochybenie zo strany vyšetrovateľov, justičného systému, ako aj za „útok radikálnych ľavicových demokratov“, ktorí podľa jeho slov nechcú, aby v roku 2024 kandidoval za prezidenta.

Ministerstvo spravodlivosti USA už dlhšie vyšetruje prípad, keď Trump po skončení svojho mandátu nechal z Bieleho domu previezť 15 škatúľ s dokumentmi do svojho sídla na Floride. Už niekoľko mesiacov zdržuje ich spätné odovzdanie. Nie je však zrejmé, že sa prehliadka týkala práve tohto prípadu. 

17. februára 2024, 9:30 Čas čítania 4:47 Slovenka Sarah hviezdi v LA: Kamoši odpadli z toho, že som stretla Travisa Scotta. Billie Eilish na mňa vyplazila jazyk Slovenka Sarah hviezdi v LA: Kamoši odpadli z toho, že som stretla Travisa Scotta. Billie Eilish na mňa vyplazila jazyk

Denník New York Times pripomína, že nato, aby FBI mohla spraviť domovú prehliadku, bol potrebný súhlas sudcu. Dá sa tak predpokladať, že vo vyšetrovanom prípade bol spáchaný trestný čin, inak by súd zásah nepovolil.

Vo Washingtone sa okrem toho zintenzívnilo aj vyšetrovanie výboru Snemovne reprezentantov, ktorý sa zaoberá útokom Trumpových stúpencov na americký Kapitol z vlaňajšieho januára. Zomrelo pri ňom vtedy najmenej päť ľudí a viac ako sto policajtov utrpelo zranenia.

Domov
Zdieľať
Diskusia