Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Martin Adam Pavlík
1. augusta 2022, 16:40
Čas čítania 0:54

VIDEO: Fanúšikovia Red Bullu pálili v Maďarsku šiltovku Mercedesu. Podľa Verstappena to bolo nechutné

Kategória:
Šport
Uložiť Uložené
VIDEO: Fanúšikovia Red Bullu pálili v Maďarsku šiltovku Mercedesu. Podľa Verstappena to bolo nechutné
Zdroj: Getty Images/Lars Baron-Staff
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Holandský jazdec si myslí, že správanie fanúšikov by malo byť slušné a mali by mať rešpekt voči všetkým súperom.

Nielen futbaloví fanúšikovia dokážu byť niekedy poriadne hrubí, krutí a radikálni. Ako píše portál F1 online, po internete koluje video, na ktorom odporcovia Lewisa Hamiltona v Maďarsku pália šiltovku Mercedesu. 

Veľká cena Maďarska sa uskutočnila v nedeľu 31. júla a preteky vyhral Hamiltonov rival – pilot Red Bullu Max Verstappen. Napriek tomu, že odštartoval až z 10. pozície, nakoniec dokázal vybojovať ôsme víťazstvo v sezóne a 28. v kariére.

Práve Verstappen tvrdo odsúdil správanie fanúšikov Red Bullu. Pálenie šiltovky ho pobúrilo. „Je to, samozrejme, neprijateľné. Robia to niektorí jednotlivci, ale rozhodne s tým nesúhlasím, je to jednoducho nechutné,“ povedal Verstappen.


Holanďan mal práve s Hamiltonom počas minulej sezóny niekoľko pamätných zrážok, ktoré na sociálnych sieťach rozprúdili búrlivé debaty, a práve to môže byť jedným z dôvodov, prečo následne fanúšikovia Red Bullu šíria nenávisť voči tímu Mercedes.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

Verstappen je však názoru, že správanie fanúšikov by malo byť slušné a mali by mať rešpekt voči všetkým súperom. Hrubé správanie v Maďarsku bolo podľa neho odporné. Ako však portál pripomína, podobný incident bol zdokumentovaný aj počas Veľkej ceny Rakúska. 

Ako píše NL Times, práve v Rakúsku boli viacerí holandskí fanúšikovia obvinení zo sexuálneho obťažovania, z rasizmu a homofóbie. Napadnuté ženy zdieľali svoje skúsenosti na sociálnych sieťach a aj samotná Formula 1 potvrdila prijatie sťažností.

Domov
Zdieľať
Diskusia