Ivan Koribanič
13. júla 2022, 21:42
Čas čítania 2:16

Liga majstrov: Slovan Bratislava dokázal s vypätím všetkých síl poraziť Dinamo Batumi a postupuje ďalej

Šport
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Prvý zápas na Tehelnom poli skončil bezgólovo, v odvete tak bolo všetko otvorené.

Slovan Bratislava nastúpil v odvete kvalifikácie Ligy majstrov na štadióne gruzinského majstra Dinama Batumi. V rozhodujúcom zápase hráči Vladimíra Weissa st. vyhrali po predĺžení 1 : 2

Slovan Bratislava vstúpil do zápasu s Batumi s nasadením. To vydržalo iba úvodných 8 minút. Potom prebrali iniciatívu domáci hráči. Tých hnalo dopredu vyše 20-tisíc fanúšikov. V prvom polčase Slovan nepredviedol žiadnu výraznú ofenzívu. Hralo sa prevažne pred brankárom Adriánom Chovanom. Sympatické kombinácie domácich efektívne marili stopéri Myenty Abena s Guramom Kašiou. Práve títo dvaja hráči boli spomedzi všetkých Slovanistov najvýraznejší.

Batumi dokázalo na súpera vystreliť v prvom polčase dvakrát, zatiaľ čo Slovan ani raz. Hoci tréner Vladimír Weiss st. avizoval po domácej bególovej remíze zlepšený výkon, prvý polčas bol takmer identický, ako zápas na Tehelnom poli.

Aj v druhom polčase mal z hry viac domáci celok. No hroziť začal aj Slovan. Zatiaľ čo pokusy Slovana boli chabé, Batumi strieľalo presne a rázne. Belasých držal podobne, ako v prvom zápase, Adrián Chovan.

26. marca 2024, 15:30 Čas čítania 2:13 Viac ako 60 % Slovákov nie je spokojných so svojím životom. Ich nespokojnosť súvisí najmä so zdravím, vzhľadom a s voľným časom Viac ako 60 % Slovákov nie je spokojných so svojím životom. Ich nespokojnosť súvisí najmä so zdravím, vzhľadom a s voľným časom

Do záveru zápasu nikto vážnejšie neohrozil bránu súpera. No v nadstavenom čase mali oba kluby 100% gólové šance. Za Slovan zoči-voči brankárovi zlyhal Šaponjič, ktorý hlavičkoval úplne sám. Bránu však prestrelil.

Riadny hrací čas o víťazovi nerozhodol, preto nasledovalo 30 minútové predĺženie. V 104. Sa v rohu ihriska chopil Zuriko Davitashvili. Prešiel cez troch obrancov Slovana a prudkou strelou na bližšiu tyč prekonal Adriána Chovana, ktorý si ju nedokázal pokryť - 1 : 0.

Druhá polovica predĺženia priniesla hneď niekoľko konfliktov a zdržovania hry domácimi. Kvalita futbalu síce upadala, no Tigran Barseghyan dokázal aj za pomoci teču vyrovnať na 1 : 1.

V závere zápasu strela nepríjemne trafila do hlavy Myentyho Abenu. Ten spadol a hoci to spočiatku vyzeralo vážne, Abena ihrisko opustil po svojich.

V závere z rohového kopu senzačne rozhodol Vlado Weiss ml. ktorý perfektne zaskočil brankára a strelil gól priamo z rohu.

Slovan si v ďalšom kole kvalifikácie Ligy majstrov zmerá sily s maďarským Ferencvárosom.

Trhová hodnota hráčov oboch mužstiev je z portálu transfermarkt. Ceny hráčov Slovana Bratislava si môžeš pozrieť tu a ceny hráčov Dinama Batumi tu.