Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
2. júla 2022, 12:30
Čas čítania 15:40
Martin Adam Pavlík

Speváčka Barb: Pre filtre na sociálnych sieťach som si istý čas chcela dať napichať pery a predĺžiť si bradu kyselinou (Rozhovor)

Speváčka Barb: Pre filtre na sociálnych sieťach som si istý čas chcela dať napichať pery a predĺžiť si bradu kyselinou (Rozhovor)
Zdroj: Refresher/Martin Adam Pavlík
HUDBA BARBORA HAZUCHOVÁ HUDBA POP SLOVENSKO SUPERSTAR
Uložiť Uložené

Dostala sa do povedomia vďaka Superstar, kde sa prebojovala až od finále a umiestnila sa na siedmom mieste. Dnes tvorí vlastnú hudbu pod novým umeleckým menom Barb.

Preslávila sa vďaka populárnej hudobnej súťaži Superstar, v roku 2015 sa dostala až do finálovej osmičky, pričom skončila na siedmom mieste. Zaspievala v nej napríklad skladby ako Skyfall, Titanium či Jar of Hearts a všetkým dokázala, že má krásny a silný hlas.

Po súťaži s kapelou nahrala niekoľko singlov, pričom len pred pár mesiacmi sa po dlhej odmlke vrátila na scénu s novým umeleckým menom Barb a s novým štýlom. V máji vydala ďalší úderný singel o nástrahách sociálnych sietí s názvom Offlajn.

„Hoci som na Instagrame sledovala inšpiratívnych ľudí, vďaka ktorým som sa mohla nejako posúvať vpred, začala som sa zameriavať skôr na to, čo všetko oni majú a ja nie, čo som ja nedosiahla a v čom som zlyhala. To ma frustrovalo a deprimovalo,“ povedala pre Refresher speváčka Barbora Hazuchová (24).


V osobnom rozhovore otvorene porozprávala o temnom období a psychických problémoch, ktoré sa jej podarilo prekonať, o tom, ako ju to inšpirovalo pri tvorbe, o Superstar, o rozpade kapely, koncertoch, sebavedomí, sebaláske či o Instagrame a influenceroch. Odhalila tiež, či čoskoro vydá celý album a akým smerom sa chce z hudobnej stránky uberať a s kým plánuje spolupracovať.

V Refresheri ti na dennej báze prinášame rozhovory s viacerými inšpiratívnymi a zaujímavými ľuďmi z rôznych odvetví. Ak chceš podporiť naše úsilie a získať neobmedzený prístup k článkom, pridaj sa do klubu Refresher+.

Speváčka Barbora Hazuchová.
Speváčka Barbora Hazuchová. Zdroj: Refresher/Martin Adam Pavlík

Len prednedávnom si zmenila umelecké meno. Všetci ťa poznali pod menom Barbora Hazuchová, teraz si už Barb. Prečo táto zmena?Ľudia ma zvykli volať Barbora a až tak sa mi to nepáčilo, tak som si povedala, že keby som si zmenila umelecké meno a všetci by ma volali podľa neho, bolo by to fajn. Najskôr ma napadlo Baška, ale to sa príliš ako umelecké meno nehodí. (smiech)

Odporúčané
Slovenskú dedinu v Amerike založil muž, ktorý takmer položil Tatra banku. Toto je príbeh Slovaku a Rovnianeka Slovenskú dedinu v Amerike založil muž, ktorý takmer položil Tatra banku. Toto je príbeh Slovaku a Rovnianeka 20. mája 2024, 9:30

Tak som premýšľala nad inými variantmi a vzniklo z toho meno Barb. Volalo ma tak pár ľudí a vravela som si, že by sa to mohlo uchytiť. Je to krátke, myslím, že aj zapamätateľné, lebo už som bola pre niektorých aj Mazuchová alebo Mazúchová. Už som bola všetko možné.

Takže ti ľudia komolili meno? Nevedeli, či si Hazuchová alebo Mazuchová?

Vždy na nejakom plagáte k akcii, na ktorej som mala spievať, som sa dozvedela, že tam má vystupovať nejaká nová speváčka. (smiech)

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora Hazuchová (@barbhazuchova)

Aj na plagátoch ti takto zmenili meno?

Bohužiaľ áno, nedávali si na to pozor. Myslím si, že s umeleckým menom Barb s tým už nebudem mať problém.

Zmena v každom prípade neprišla len v mene, ale aj z hudobnej stránky. Cítiť hľadanie nových štýlov, viac experimentovania a istú vyzretosť, či už v rámci hudby ako takej, alebo v textoch. Je to tým, čím si si prešla posledné roky alebo tým, s akými ľuďmi si začala spolupracovať?

Tá zmena nastala asi vtedy, keď som si začala písať texty sama. Prvý text, ktorý som si napísala, bol ku skladbe Nevyslovím. Dovtedy to však bol vždy niekto iný, pretože som na to nemala dosť odvahy. Mala som pochybnosti a neverila som si, že to dokážem. Potom však prišla skladba Papačau, kde som si text opäť písala sama. Bolo to vlastne po dosť dlhej odmlke.


Myslím, že to bolo dokonca po pár rokoch.

Áno, ale medzitým bola pandémia plus robila som v tom čase aspoň covery, ktoré som pridávala na Youtube či na Instagram. Počas toho som sa rozvíjala a prehodnotila som zároveň svoj pohľad na hudbu aj to, akým smerom sa chcem uberať. Dovtedy som brala, či už seba, alebo hudbu, veľmi vážne.

Odporúčané
Raper Fvck_Kvlt: Jeden policajt mi vybil zub, jeho vinou počujem slabšie na jedno ucho (Rozhovor) Raper Fvck_Kvlt: Jeden policajt mi vybil zub, jeho vinou počujem slabšie na jedno ucho (Rozhovor) 19. mája 2024, 12:30

Robila som viac pomalších, umeleckých vecí, boli to najmä slaďáky. Potom som sa rozhodla, že sa chcem hudbou baviť a že si chcem zároveň zo seba vedieť robiť žarty. Bolo to zrazu moje motto, pretože môj život sa uberal dosť vážnym smerom. Chcela som, aby najbližšia pieseň, ktorú vytvorím, bola trocha veselšia. Toto teda charakterizuje moje nové ja – Barb.

Podľa mňa každý, kto chce tvoriť niečo vlastné na slovenskej scéne, má dilemu, či písať texty a spievať v angličtine alebo v rodnom jazyku. V angličtine je trh otvorenejší, interpret sa môže dostať za hranice, pričom sa o to nemusí až tak snažiť. Stačí, že si ho všimnú správni ľudia alebo je dostatočne šikovný. V slovenčine je to viac obmedzujúce, keďže si to všimnú najmä tu doma, prípadne v susednom Česku.

Prečo bola tá hudobná odmlka taká dlhá? Mala si krízu a netvorila si alebo si tvorila takpovediac potichu naďalej, len si to nechcela zdieľať s ľuďmi na sociálnych sieťach?

Bolo isté obdobie, keď som netvorila vôbec. Nemala som pre hudbu takú vášeň ako predtým. Do veľkej miery mi však pomohli covery, ktoré som začala robiť a pri ktorých som sa nahrávala. Mala som z toho zrazu obrovskú radosť a veľmi mi to pomohlo sa k hudbe znova nejako dostať a tešiť sa z nej. Predtým som radosť pri tvorbe až tak necítila, čo mohlo byť aj tým, že som možno nebola obklopená tými správnymi ľuďmi.

Vyskúšaj predplatné REFRESHER+
a čítaj všetko bez obmedzení
Pridaj sa k predplatiteľom
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 117277 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Prečo skončila v nemocnici. 
  • Ako sa dostala zo psychických problémov.
  • Či jej bývalý priateľ za jej chrbtom balil iné dievčatá. 
  • Prečo sa jej rozpadla kapela.
  • Či ju čoskoro budeme môcť vidieť znova na pódiu.
  • Či plánuje v najbližšom čase vydať EP alebo album a aké piesne chce tvoriť.
  • Či plánuje časom rozbehnúť youtubovú kariéru.
  • Či sledovala po tom, ako sa zúčastnila na Superstar, ďalšie ročníky a čo vraví na posledného víťaza Adama Pavlovčina.
Domov
Zdieľať
Diskusia