29. mája 2022, 22:07
Čas čítania 1:00
Viktor Kniš

Fíni zvíťazili na MS 2022 v hokeji. Domáci turnaj ovládli aj vďaka spornému vylúčeniu vo finálovom zápase

ŠPORT MS 2022 V HOKEJI

Diváci boli svedkami vyrovnaného duelu a napínavého záveru.

Fínska reprezentácia si odnáša prvé miesto z majstrovstiev sveta v hokeji 2022 po napínavom závere zápasu s Kanadou.

Ako kľúčové sa v celom stretnutí ukázalo chybne posúdené vylúčenie Cola Sillingera. Aj keď dostal dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou, opätovné záznamy z viacerých uhlov ukázali, že sa skutku nedopustil.

Vďaka presilovke 3 na 5 najprv Fíni expresne z hokejky Mikaela Granlunda vyrovnali na 1 : 1, navyše sa ešte pri neúspešnom zákroku zranila kanadská brankárska dvojka Chris Driedger. O niekoľko desiatok sekúnd nato sa Mikael Granlund tešil druhýkrát v presilovke o jedného hráča, keď zvyšoval na 2 : 1. Fínsky hrdina za necelé dve minúty otočil vývoj stretnutia a vďaka chybe rozhodcu zvrátil scenár zápasu. Na 3 : 1 ešte zvýšil krátko pred koncom Joel Armia.

Kanaďania sa však nezľakli, v posledných dvoch minútach dorovnali na 3 : 3 a vynútili si predĺženie.

V tom boli úspešnejší Fíni, ktorí si tak pripisujú ďalšie majstrovské víťazstvo na medzinárodnej úrovni.

Na turnaji vo Fínsku sa darilo aj slovenskému výberu, ktorý splnil základné zadanie a aj s veľmi mladým mužstvom sa naša reprezentácia prebojovala zo základnej skupiny. Ešte viac sa darilo Čechom, ktorí v dnešnom popoludňajšom zápase o tretie miesto zdolali výber USA vysoko 8 : 4.