Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
26. mája 2022, 8:16
Čas čítania 0:53
Viktor Kniš

Matovič na Facebooku ďalej búši do Sulíka. Tvrdí, že inak ako v skrátenom konaní by jeho protiinflačný balík neprešiel

NEWS IGOR MATOVIČ RICHARD SULÍK
Uložiť Uložené

Igor Matovič pokračuje vo verejnej kritike koaličného partnera, aj keď jeho zákon prešiel parlamentom. Diskusia k balíku pomoci vybraným skupinám za 1,3 miliardy bola zbytočná.

Igor Matovič v stredu večer opäť útočil na Richarda Sulíka. Pripomína, že jeho „protiinflačný balík“ za 1,3 miliardy eur sa podarilo schváliť expresne rýchlo a tí, ktorí zaň nehlasovali, už nemôžu nič spraviť. 

„Zobrať deťom ich prídavky, daňové bonusy či krúžkovné si skorumpovaný Fico či Pellegrini nikdy netrúfnu. Ani voči sociálnemu cíteniu imúnny Riško,“ píše na sociálnej sieti minister financií. 

V statuse Matovič zároveň tvrdí, že ak by zákon neprešiel v zrýchlenom konaní, pravdepodobne by sa nepodarilo schváliť ho. „Áno, bolo to rýchle, bez zbytočných diskusií … tak trochu bagrom. Pardon. Prečo? Inak by sa to nikdy nepodarilo.“

Zástupca šéfredaktora Denníka N Konštantín Čikovský priamo na Matovičovej nástenke konštatuje, že minister financií „priznáva, že zhypnotizoval svojich za jeho verziu balíčka, lebo v normálnej diskusii by si to nedokázal obhájiť“.

Igor Matovič
Zdroj: Facebook/Igor Matovič

Sociálny balík pre vybrané skupiny obyvateľstva Igorovi Matovičovi prešiel vďaka podpore členov strany odsúdeného neonacistu Mariana Kotlebu a odídencov z extrémistických subjektov. Bývalý premiér v minulosti akúkoľvek spoluprácu s ĽSNS odmietal, dnes tvrdí, že len odpovedá na otázky tých, ktorí sa pýtajú. Zároveň oceňuje, že sa opozičná strana o jeho novelu zaujíma. 

Prezidentka Zuzana Čaputová podľa vlastných slov využije zákonnú lehotu na to, aby spoločne so svojím tímom podrobne zanalyzovala legislatívnu úpravu sociálnej pomoci, ktorú Igor Matovič pretlačil cez parlament. 

Prezidentka môže zákon vetovať alebo sa s ním môže obrátiť na Ústavný súd SR. 

Anketa:
Mala by sa prezidentka Zuzana Čaputová obrátiť so zákonom na Ústavný súd SR? 
Áno
Nie
Áno
91 %
206 Hlasov
Nie
9 %
20 Hlasov
Domov
Zdieľať
Diskusia