Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Tento článok je sponzorovaný obsah spoločnosti TV Markíza.
16. mája 2022, 10:30
Čas čítania 4:53
Sponzorovaný obsah

10 životopisných príbehov, ktoré ti priblížia známych hudobníkov

10 životopisných príbehov, ktoré ti priblížia známych hudobníkov
Zdroj: VOYO Originál
FILMY A SERIÁLY DOKUMENTÁRNE FILMY A SERIÁLY FILM NA VEČER HUDBA SERIÁLY, KTORÉ SI STIHNEŠ POZRIEŤ ZA JEDEN VÍKEND TELEVÍZIA MARKÍZA TIP NA FILM
Uložiť Uložené

Všetky nájdeš na VOYO.

Nevieš, čo pozerať? Počas posledných rokov vzniklo veľa dokumentov o živote slávnych spevákov či speváčok. V spolupráci so streamovacou platformou VOYO sme pripravili výber zaujímavých príbehov o živote známych svetových a domácich umelcov. Inšpiruj sa našimi tipmi – dozvieš sa o tom, ako bojovala o svoju slobodu Britney Spears, o skutočnom príbehu Ivety Bartošovej, živote Johna Lennona či o tom, ako sa dostala k sláve Lady Gaga alebo ABBA. S naším výberom máš o hudobne nabitý víkend postarané. 

Sleduj stovky filmov a seriálov

Karel

Celovečerný dokumentárny film o česko-slovenskej hudobnej legende nie je iba prehliadkou koncertov a úspechov speváka. Kto bol Karel Gott a aké udalosti ovplyvnili jeho život? Uvidíš jeho súkromie mimo pódia. Film ho zobrazuje skôr ako nadšeného výtvarníka, otca a manžela. Režisérka Olga Malířová Špátová umelca sprevádzala celý rok, zo záberov cítiš, ako sa zblížili, a vďaka tomu uvidíš úplne iný, takmer až osobný pohľad na Karla Gotta

Film ti umožní nahliadnuť do domáceho prostredia v Prahe, na chalupe alebo v dedinke, kde vyrastal, odhalí ti aj zákulisia koncertov a pohľad do súkromia, jednoducho všetko, čo bolo doposiaľ skryté pred očami verejnosti. Ak si Karla aspoň trošku poznal, priprav si vreckovky, čakajú ťa dojímavé zábery, ako napríklad spevákova oddanosť fanúšikom aj na nemocničnej posteli. Okrem toho na VOYO už nájdeš aj film Karel Special, ktorý obsahuje exkluzívne, doposiaľ nepublikované zábery. „Božský Kája“ bude vždy patriť medzi najväčších a najvplyvnejších umelcov našich dejín.

Pozeraj film Karel

John Lennon: Love Is All You Need

Ďalší náš tip ti tiež odhalí pohľad do súkromia jedného z najvplyvnejších hudobníkov, tentoraz vo svetovom meradle. John Winston Ono Lennon bol najznámejším členom kultovej kapely The Beatles. Preslávil ho aj kontroverzný vzťah s umelkyňou a aktivistkou Yoko Ono. Niektoré teórie tvrdia, že práve ich láska mohla za rozpad kapely. Aká bola pravda? 

Všetci Lennona poznáme hlavne ako hudobníka, ale okrem toho bol aj hercom, maliarom, spisovateľom a politickým aktivistom. Časy, keď Beatles zažívali vrchol slávy, si určite nepamätáš, ale John bol rebel. V jednom interview dokonca povedal, že ich kapela je populárnejšia ako Ježis Kristus, čo v konzervatívnej spoločnosti spôsobilo vlnu pobúrenia. 

Film ťa prevedie celým jeho životom – od koncertov, nepublikovaných rozhovorov až po tragickú smrť, ktorú spôsobil atentát. Uvidíš komentáre manželiek Yoko Ono, Cynthie Lennon a syna Juliana Lennona

Spoznaj príbeh Johna Lennona
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa VOYO official (@voyo.sk)

Meky

Pri Beatles ešte svojím spôsobom trochu zostaneme, pretože hudobný vplyv tejto kapely budeš cítiť aj v tvorbe a vo výzore našej speváckej legendy Mira Žbirku alebo – ako ho volali všetci – Mekyho. Určite si pamätáš jeho hity Co bolí, to přebolí, 22 dní alebo Atlandída. Z filmu cítiš úctu a neskrývaný obdiv nad umelcom. Zobrazuje ho veľmi otvorene, nečakane a s humorom. 


Ťažko by si našiel človeka, ktorý nepoznal aspoň jednu Mekyho pesničku, no málo ľudí poznalo jeho skutočný súkromný život. Dokumentárny film ti umožní nahliadnuť do osobného života, ktorý dopĺňajú zábery z posledného koncertu v Londýne.

Sleduj filmový portrét Meky
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa VOYO official (@voyo.sk)

Osloboďte Britney Spears

Život Britney Spears bol ako horská dráha, ktorej vzostupy, pády a každú zákrutu ostro sledovali médiá. Jej sláva dosiahla globálne rozmery, fanúšikovia blondínky s detským hláskom vytvorili okolo nej akýsi pomyselný kult. Stala sa obeťou vlastnej slávy, nemohla voľne prejsť ulicou alebo sa najesť v reštaurácii bez toho, aby sa na ňu nevrhol dav novinárov a fanúšikov. Britney stále patrí medzi najväčšie ikony popovej hudby. 

O speváčke toho vzniklo okrem memečiek, ktoré denne zaplavujú sociálne siete, naozaj veľa, no tento dokument sa pozerá na situáciu trocha vážnejšie. Sleduje dramatické udalosti spojené so stratou jej vlastnej svojprávnosti a so súdom nariadeným opatrovníctvom v podobe jej otca. Uvidíš, ako sa ľudia z jej okolia spätne pozerajú na udalosti a kariéru, zatiaľ čo ona bojovala na súde za to, kto bude rozhodovať o jej živote. Sláva nie je len o peniazoch a pozlátku, tento dokument ti ukáže aj desivú stránku.

Zisti viac o Britney

Iveta

O ďalšej talentovanej a pracovitej blondínke s anjelskou tvárou rozpráva aj nová miniséria Iveta z dielne VOYO OriginálIveta Bartošová bola česko-slovenskou kráľovnou popovej hudby, ktorá sa stala fenoménom na scéne už v 80. rokoch. Väčšina si ju pamätala tak, ako ju vykresľovali médiá, čo sa niekedy líšilo od skutočnosti.

Trojdielna miniséria bola vytvorená v spolupráci s jej najbližšími. Zachytáva detstvo, cestu za slávou a vzťah s hudobníkom Petrom Sepéšim, ktorý náhle ukončili tragické udalosti. Nečakaj drámu, šokujúce odhalenia a posledné roky kariéry, uvidíš príbeh mladého dievčaťa, ktoré nasadlo na vlak a vrhlo sa do hudobného biznisu. 

Iveta je miniséria vytvorená ako hraný seriál na základe skutočných udalostí. Spevácku legendu si zahrala česká herečka Anna Fialová, jej partnera Petra Sepéšiho Vojtěch Vodochodský. Premiérové časti môžeš sledovať vždy v piatok na VOYO, prvá vyšla 6. mája. Ak ťa tento príbeh zaujal, bližšie ti ho priblíži náš predošlý článok. V seriáli sa môžeš vžiť do atmosféry hudobného biznisu v 80. rokoch, a aby sme ťa naladili, pripravili sme aj tematický kvíz.

Sleduj skutočný príbeh


Pravdivý príbeh: Lady Gaga

Vieš, kto je Stefani Joanne Angelina Germanotta? Možno si predstavíš krásnu tmavovlasú Talianku zo starých európskych filmov. Toto je však skutočné meno speváčky Lady Gaga. Keď sa pred niekoľkými rokmi objavila na hudobnej scéne, pravidelne šokovala – po červenom koberci sa prešla v šatách a topánkach zo surového mäsa alebo vyliezla z gigantického vajca. Vystúpenia Lady Gaga nie sú iba o speve, na javisku predvádza aj veľkú vizuálnu šou. Tento dokument ti odhalí, ako sa dievča z New Yorku stalo svetovou senzáciou. 

Cesta za slávou Lady Gaga
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa VOYO official (@voyo.sk)

Rytmus: Tempos

Ďalší hudobný dokument, ktorý ťa prevedie cestou za slávou, je film Tempos. Mapuje domácu scénu a 30 rokov rapu v podaní Patrika Vrbovského alias Rytmusa. Uvidíš, ako sa vypracoval od nuly na jedného z najznámejších raperov na česko-slovenskej hudobnej scéne. Dokument sleduje hudobníkove vzostupy, pády a odhaľuje desiatky rokov vývoja rapu a hip-hopu na Slovensku. Tento film ti umožní nazrieť do zákulisia hudobného biznisu. 

Sleduj Tempos
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa VOYO official (@voyo.sk)

ABBA: Za oponou

Ich piesne poznáš naspamäť, aj keď si to možno nepripúšťaš, a dokážu roztancovať každý tanečný parket. Švédska skupina ABBA vyhrala v roku 1974 súťaž Eurovízia so skladbou Waterloo a stala sa tak jednou z najúspešnejších skupín v histórii populárnej hudby. Zoskupenie v podaní Agnethy, Fridy, Björna a Benna sa stalo ikonou disko tónov. Do dejín sa zapísali nielen hudobnými hitmi, ale aj bláznivými kostýmami. Vo filme uvidíš príbeh už od ich hudobných začiatkov a nabije ťa poriadnou dávkou nostalgie.

Pozri si príbeh skupiny ABBA
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa VOYO official (@voyo.sk)

Whitney

Dokument oscarového režiséra Kevina Macdonalda o legende Whitney Houston je považovaný za „oficiálne“ životopisné dielo, ktoré pomyselne požehnala aj matka a najbližšia rodina speváčky. Poskytli exkluzívne rozhovory a fakty zo súkromného života, ktoré boli dovtedy skryté pred očami verejnosti. Okrem toho sa môžeš tešiť na archívne zábery z tanečných skúšok, na zákulisie koncertov a možno lepšie zistíš, čo sa skrýva za obrovským hlasom a srdcervúcimi textami. 

sleduj Whitney
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa VOYO official (@voyo.sk)

Nedělej Zagorku!

Film Nedělej Zagorku! mapuje život českej speváčky Hany Zagorovej a vznikol pri príležitosti osláv jej životného jubilea. Názov filmu tiež nie je náhodný, keďže nedělej Zagorku je český výraz, ktorý zľudovel medzi staršou generáciou a v prenesenom význame znamená niečo ako „nerob drahoty“. Hana Zagorová má 9 zlatých slávikov a patrí medzi najpredávanejšie české speváčky.

Zisti viac o Hane Zagorovej
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa VOYO official (@voyo.sk)

Teplejšie počasie síce láka tráviť čas vonku, ale niekedy ti predsa len dobre padne vyložiť si doma nohy a nič nerobiť. Ak ťa počas najbližších dní prepadne takáto nálada, spomeň si na naše hudobné tipy. Možno sa dozvieš niečo, čo si doposiaľ netušil. 

Domov
Zdieľať
Diskusia