Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
27. marca 2022, 17:16
Čas čítania 0:51
Daniel Mikolášik TASR

Luxusné klenotníctvo Tiffany & Co. prestane nakupovať nové diamanty vyťažené v Rusku

MÓDA MÓDNE DOPLNKY TIFFANY & CO.
Uložiť Uložené

Tiffany je ďalšou americkou klenotníckou spoločnosťou, ktorá prestáva spolupracovať s najväčším producentom diamantov na svete.

Firma v týchto dňoch oznámila, že zastavuje nákup nových diamantov vyťažených v Rusku. Tiffany je teda ďalšou americkou klenotníckou spoločnosťou, ktorá prestáva spolupracovať s najväčším producentom diamantov na svete. Začiatkom marca tak urobila firma Signet Jewelers.

Odporúčané
Nechcú sa podieľať na financovaní vojny: zoznam značiek, ktoré odchádzajú z Ruska, stále narastá. Ako to ovplyvní bežných ľudí? Nechcú sa podieľať na financovaní vojny: zoznam značiek, ktoré odchádzajú z Ruska, stále narastá. Ako to ovplyvní bežných ľudí? 4. marca 2022, 16:30

Spoločnosť Tiffany & Co. uviedla, že zákaz sa týka iba novovyťažených diamantov, konkrétne diamantov vyťažených od 21. marca. Prečo sa rozhodla pre tento dátum, spoločnosť nezverejnila. Na rozdiel od Tiffany, firma Signet oznámila, že zastavuje nákup ruských diamantov vyťažených od 24. februára, teda od začiatku útoku na Ukrajinu.

Tiffany & Co.
Zdroj: Getty Images/Jeremy Moeller


Rozhodnutie firiem však neznamená, že z obchodov v najbližších dňoch zmiznú šperky s diamantmi vyťaženými v Rusku. Zákaz sa netýka šperkov s ruskými diamantmi, ktoré sú už v obchodoch, ani diamantov, ktoré boli vyťažené pred stanovenými dátumami a ktoré medzičasom začali dodávatelia klenotníckych spoločností brúsiť, leštiť a vyrábať z nich šperky. Tento proces trvá minimálne tri mesiace.


Klenotnícke spoločnosti oznámili zastavenie nákupu diamantov z Ruskej federácie, ktorá sa na globálnych dodávkach surových diamantov podieľa zhruba tretinou, v období, keď nákupy šperkov v USA dosahujú rekordné objemy. Dôvodom je vysoký počet očakávaných svadieb, keďže pre pandémiu bol v minulých rokoch problém uskutočniť podujatia s väčším počtom ľudí.


Signet a ďalšie klenotnícke firmy očakávajú, že tento rok sa v Spojených štátoch uskutoční 2,5 milióna svadieb. To je najvyšší počet za posledných 40 rokov.

Domov
Zdieľať
Diskusia