Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
30. decembra 2021, 19:09
Čas čítania 0:46
Adam Novosad

Austrálčan nemôže opustiť Izrael najbližších 8 000 rokov, lebo nevyplatil alimenty svojej bývalej manželke

NEWS IZRAEL
Uložiť Uložené

Austrálčan sa z Izraela nepohol posledných osem rokov.

Austrálčan Noam Huppert nemôže opustiť Izrael najbližších 8 000 rokov, ak medzitým nevyplatí viac ako 2 milióny eur, ktoré podľa miestnych súdov dlhuje svojej bývalej manželke. Huppert pracuje vo farmaceutickej spoločnosti ako chemik, ale od roku 2013 sa podľa vlastných slov nemohol z Izraela nikam pohnúť, informuje News.com.au.

Momentálne má súdom zakázané vycestovať z Izraela do 31. decembra 9999 podľa rozhodnutia rodinného súdu. Huppert musí podľa rozsudku zaplatiť 5 000 šekelov mesačne, čo je v prepočte viac ako 1 400 eur, na každé zo svojich dvoch detí, až kým nedovŕšia 18 rokov.

Izrael
Zdroj: Pixabay/Mabatel

Zákaz vycestovať až do roku 9999 zrejme nemá žiadny hlbší zmysel, ale išlo o maximálne časové obdobie, ktoré mohol súd v rozsudku zvoliť.

Huppertova bývalá manželka sa presťahovala naspäť do Izraela v roku 2011 aj s deťmi, ktoré mali v tom čase tri mesiace, respektíve päť rokov. On sa do Izraela presťahoval v roku 2012, ale od rozsudku z roku 2013 sa z krajiny nepohol a sám seba označuje za človeka „prenasledovaného izraelským systémom spravodlivosti“.

Odporúčané
Slovenka Diana žije v Izraeli: Keď pípne SMS, máme 90 sekúnd na to, aby sme sa dostali do krytu Slovenka Diana žije v Izraeli: Keď pípne SMS, máme 90 sekúnd na to, aby sme sa dostali do krytu 9. októbra 2023, 16:00

Rodinné právo je v Izraeli častým terčom kritiky, pretože samotné ministerstvo financií v roku 2018 zistilo, že až 43 percent rozvedených otcov odmietlo svojim bývalým manželkám zaplatiť akékoľvek alimenty.

Domov
Zdieľať
Diskusia