Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Daniel Mikolášik
18. októbra 2021, 18:00
Čas čítania 2:23

Prekvapenie večera na Fashion LIVE!: Prezidentka Čaputová prišla podporiť dcéru, ktorá mala na móle premiéru

Kategória:
Móda
Uložiť Uložené

Aký bol tretí deň najväčšieho festivalu módy na Slovensku?

Maratón módnych prehliadok slovenských etablovaných návrhárov, značiek, ale aj mladých talentovaných dizajnérov zavŕšil záverečný tretí deň podujatia Fashion LIVE!. Najväčší slovenský festival módy prebiehal od piatka do nedele a aj tento rok sa organizátorom podarilo skombinovať výnimočnú architektúru s poriadnou dávkou slovenskej módy.

Kolekcia inšpirovaná izoláciou na vidieku či starou mamou návrhárky

Finálny večer módneho podujatia vyvolal u prítomných návštevníkov najsilnejšie emócie. Trojdňové podujatie sa uskutočnilo v industriálnych priestoroch v novom centre Nivy a posledný deň odštartoval prehliadkou ateliéru Ostrovská créateur od Blaženy Ostrovskej. Po dlhšej pauze sa prezentovala s novou kolekciou Hedviga.

„Kolekcia je bezodpadová, lebo je to už dnes potrebné. Zároveň je inšpirovaná mojou babkou Hedvigou. Bola vždy naučená nevyhadzovať, ale spracovávať,“ povedala dizajnérka. Galavečer pokračoval kolekciou dizajnérky Lucie Kürthi, ktorá sa zameriava na dámsku nositeľnú módu.

Kolekciou Let the light reflektovala na nedávno prežitú izoláciu strávenú na vidieku. Ako vraví, chýbali jej dynamika, svetlo a farby mesta, a tak sa stala potreba svetelných bodov v živote inšpiráciou novovzniknutej kolekcie. Farby sú postupne odhaľované pod neustále sa meniacim svetlom, po zotmení úplne miznú alebo sa menia osvetlením.

Modelky predvázajúce kolekciu Let the light návrhárky Lucie Kürthi

Fashion LIVE! 21
Zdroj: Fashion LIVE!

Charakteristickým prvkom kolekcie je zavinutie v kombinácii s vrstveným oranžovým detailom prítomným vo viacerých outfitoch. Odevy sú zhotovené z prírodných materiálov – hodvábu, viskózy, vlny a bavlny.

Domov
Zdieľať
Diskusia