Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
26. augusta 2021, 10:51
Čas čítania 1:08
Tímea Krauszová

Polícia už vie, kto je muž v okuliaroch, ktorý sa v Bratislave pokúsil o znásilnenie. Našli ho vďaka sociálnym sieťam

NEWS ZNÁSILNENIA A SEXUÁLNE ZLOČINY
Uložiť Uložené

Sám sa prihlásil.

Vyhliadol si svoju obeť v MHD, prenasledoval ju a pokúsil sa ju znásilniť. Príbeh útočníka, ktorý 25. augusta zverejnila polícia na Facebooku, má pokračovanie. Aj vďaka sociálnym sieťam a medializácii záberu z kamery z autobusu sa polícii podarilo vypátrať identitu „muža v okuliaroch“. Informujú o tom opäť na sociálnej sieti.

Odporúčané
VIDEO: Ženu sa pokúsil znásilniť chlapík, ktorý si ju vyhliadol v bratislavskej MHD. Nútil ju k sexu, ale vystrašil ho krik VIDEO: Ženu sa pokúsil znásilniť chlapík, ktorý si ju vyhliadol v bratislavskej MHD. Nútil ju k sexu, ale vystrašil ho krik 25. augusta 2021, 12:39

Sám sa prihlásil

Mladá žena vystupovala z bratislavskej MHD, keď si ju vyhliadol muž v okuliaroch, prenasledoval ju až domov a tam ju nútil k sexu. „Počas otvárania vstupných dverí do bytového domu sa na ňu vrhol doposiaľ neznámy muž, ktorý ju mal spozorovať v autobuse, sledovať až k bytovému domu a tam sa pokúsil násilím donútiť ženu k sexuálnemu styku. Poškodená však začala kričať a páchateľ z miesta utiekol,“ opísali prípad na policajnom facebookovom profile.

Za menej ako 24 hodín prípad zdieľalo viac ako 1 100 ľudí, čo dopomohlo k nájdeniu útočníka. „A práve aj vďaka medializácii prostredníctvom sociálnych sietí sa tento muž sám prihlásil na linke 158 a následne sa s ním skontaktovali policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II,“ informuje polícia. Vyšetrovanie pokračuje, podľa polície „budú vykonané ďalšie potrebné procesné úkony, ktorých záverom bude aj vyvodenie trestnoprávnej zodpovednosti“.

K znásilneniu, našťastie, nedošlo, pretože krik ženy muža pravdepodobne vystrašil, a tak napriek pokročilej nočnej hodine z miesta činu ušiel. Fakt, že krik ženy útočníka odohnal, len potvrdzuje dáta o sebaobrane. Podľa tejto štúdie z roku 2014 je dokonca zrejmé, že až 59 % žien je schopných fyzicky sa pred útočníkom ubrániť. Ide pritom konkrétne o ženy, ktoré sa sebaobranu nikdy neučili.

Okrem toho už po absolvovaní krátkeho trojhodinového kurzu máš až o 60 % nižšiu šancu, že sa staneš obeťou znásilnenia a iného násilia. Potvrdzuje to aj táto štúdia z roku 2015. Ak sa navyše žena pri znásilnení nebráni, dôjde k ťažkým zraneniam v tretine prípadov. Ak sa bráni, toto číslo klesne na 4 percentá.

Odporúčané
Je lepšie nič nerobiť alebo brániť sa zubami-nechtami? Tieto mýty o sebaobrane zbytočne znižujú tvoju šancu ubrániť sa Je lepšie nič nerobiť alebo brániť sa zubami-nechtami? Tieto mýty o sebaobrane zbytočne znižujú tvoju šancu ubrániť sa 27. marca 2021, 14:30
Domov
Zdieľať
Diskusia