Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
14. mája 2021, 10:30
Čas čítania 1:10
Martin Mičuda

Brabus ponúka za 254-tisíc eur E-čkové AMG s výkonom rovných 800 koní a 1 000 Nm

Brabus ponúka za 254-tisíc eur E-čkové AMG s výkonom rovných 800 koní a 1 000 Nm
Zdroj: Brabus
TECH AUTOMOBILOVÉ NOVINKY BRABUS TUNING
Uložiť Uložené

Ako základ na úpravu Brabus poslúžil model Mercedes-AMG E 63 S.

Aktuálna generácia triedy E vo verzii E 63 S od značky Mercedes-AMG patrí medzi tie úplne najvýkonnejšie počiny, aké je možné dnes na našom trhu kúpiť. Vrcholný S-kový variant totiž ponúka úctyhodných 612 koni. Pre firmu, akou je Brabus, to však už tradične nie je taký údaj, s akým by sa slávny nemecký tuningový virtuóz uskromnil. Na scénu tak uvádza svoju úpravu s prostým názvom Brabus 800.

Ako sa už stalo zvykom, práve číselný údaj reprezentuje výsledný výkon, na aký sa úpravca po vylepšeniach dostal. Dvakrát preplňovaná 4-litrová V8-čka tak po balíku Brabus B40S-800 PowerXtra disponuje výkonom až 588 kW/800 koní a krútiacim momentom rovných 1 000 Nm. Za masívnym navýšením sily stoja nové turbodúchadlá, upravené sanie a chladenie, premapovaná radiaca jednotka a kompletne nová výfuková sústava. Zaujímavosťou je, že okrem brutálnejšieho zvukového sprievodu Brabus aj v tomto prípade už sľubuje i akýsi tichý režim „Coming home“, ktorý má byť ohľaduplný k susedom budúceho majiteľa. 

Domov
Zdieľať
Diskusia