Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
30. apríla 2021, 14:57
Čas čítania 0:54
Adam Novosad

Matovič obhajoval plošné testovanie za stovky miliónov: Je tisíc eur za odhalenie jedného pozitívneho veľa?

NEWS KORONAVÍRUS
Uložiť Uložené

Igor Matovič vystúpil v pléne parlamentu pri príležitosti schvaľovania programového vyhlásenia vlády.

Igor Matovič nepovažuje doterajšie celkové náklady na plošné testovanie za príliš vysoké. Minister financií vystúpil v parlamente, ktorý sa dnes venoval schvaľovaniu programového vyhlásenia novej vlády Eduarda Hegera, pričom znovu obhajoval plošné testovanie a vyčítal prezidentke Zuzane Čaputovej, že ho minulý rok na jeseň nepodporovala, informujú Hospodárske noviny.

Matovič sa počas svojho pôsobenia v pozícii predsedu vlády zameriaval najmä na boj proti pandémii, ktorý bol preňho prioritou. Od svojich koaličných partnerov aj prezidentky však namiesto sledovania vlastných preferencií očakával väčšiu podporu.

Igor Matovič.
Igor Matovič. Zdroj: TASR/Dano Veselský

„Mrzí ma, že som od pani prezidentky počul minimum vystúpení, ktoré by ľudí nabádali k tomu, aby boli zodpovední, aby sa chránili alebo podporili vládu,” skonštatoval v pléne Národnej rady SR. Množstvo vystúpení Zuzany Čaputovej, naopak, prirovnal k mise plnej hrachu.

Domov
Zdieľať
Diskusia