Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Vladimíra Púpavová
15. januára 2021, 12:54
Čas čítania 1:54

Hotel spájaný s Bödörom, kde prespával Fico, má nového majiteľa. Je ním bývalý zamestanec, ktorý z neho vyhodil novinárov

Kategória:
Politika
Uložiť Uložené
Hotel spájaný s Bödörom, kde prespával Fico, má nového majiteľa. Je ním bývalý zamestanec, ktorý z neho vyhodil novinárov
Zdroj: TASR

Neslávne známy hotel Zlatý kľúčik prebral nový majiteľ. Je ním zrejme manažér, ktorý z neho v minulosti vyhodil novinárov.

Hotel Zlatý kľúčik minulý rok zmenil majiteľa, tým je eseročka Golden Hospitality Services. Jej jediný vlastník je podľa obchodného registra Ľudovít Macúš. Ten do nej vstúpil na konci mája 2020. Podľa vypísanej instagramovej súťaže na webových stránkach hotela už v júni za hotel vystupovala nová eseročka. To bude zrejme obdobie, kedy sa hotel dostal do nových rúk.

7. decembra 2020, 18:33 Čas čítania 2:37 Bödörove „teambuildingy” vo vinici Radošina: Vždy tam vraj chodili aj Dušan Kováčik a Robert Kaliňák Bödörove „teambuildingy” vo vinici Radošina: Vždy tam vraj chodili aj Dušan Kováčik a Robert Kaliňák

Majitelia však nie sú úplne noví. Macúš sa nápadne podobá na zamestnanca, ktorý v roku 2019 vyhodil reportérov denníka SME z priestorov hotela. Bez slova ich vtedy odprevadil až na cestu, ktorá je pred hotelom a čakal pri bráne až kým novinári neodišli. Pýtali sa ho na Norberta Bödöra a jeho spojitosť s hotelom. Jediné, čo im povedal bolo, že ak neopustia priestor, tak na nich zavolá políciu.

Muž, ktorý vyhodil novinárov, ktorý sa podobá na Ľudovíta Macúša
Muž, ktorý vyhodil novinárov, ktorý sa podobá na Ľudovíta Macúša Zdroj: Reprofoto/SME/YT

Macúš je dlhoročný hoteliér, ktorý v minulosti pracoval ako manažér pre londýnsky Sofitel, odtiaľ sa presunul do bratislavského hotela Park Inn Danube. Sieť hotelov ho premiestnila na polroka do Park Inn by Radisson v Bedforde a pred Zlatým kľúčikom pôsobil rok v Residence Lesna. V hoteli na Zobore zrejme pôsobí od roku 2018.

7. decembra 2020, 12:55 Čas čítania 2:49 Lojalita, rodinkárstvo a vzťah so Smerom-SD. Takto popisuje priamy účastník fungovanie Bödörovej zločineckej skupiny Lojalita, rodinkárstvo a vzťah so Smerom-SD. Takto popisuje priamy účastník fungovanie Bödörovej zločineckej skupiny

Na nehnuteľnosti podľa katastra nie je uvalené záložné právo žiadnej banky. Pravdepodobne hotel nečerpá hypotekárny úver na areál. Podľa lokálneho portálu Nitrianského internetového denníka podnikateľ Roberta Rybár v roku 2015 neprerobený hotel predával za 2,9-milióna eur. Eseročka Sater, ktorá ho na rok kúpila mala od roku 2011 požičaných 1,15-milióna eur práve od Norberta Bödöra.

Norbert Bodor
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Novému majiteľovi, teda eseročke Horagro, priklepla Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) dotáciu z eurofondov 2,4 milióna eur, za ktorú si hotel dobudoval konferenčnú sálu, wellness a novú infraštruktúru. Podľa osloveného realitného odborníka môže dnes hodnota nehnuteľnosti dosahovať výšku 7 miliónov eur. Na otázky REFRESHERU zástupcovia hotela zatiaľ neodpovedali.

Od roku 2017, kedy zavraždený novinár Ján Kuciak spojil prostredníctvom registra záložných práv hotel s Bödörom sa nehnuteľnosť prepiera v médiách v nelichotivých spojitostiach. Napriek tomu nový majiteľ pokračuje s pôvodným názvom aj marketingovou stratégiou. Či ide o takzvaný "papierový predaj", teda len formálna zmena vlastníka s dosahom pôvodnych majiteľov na predaný subjekt, oslovení odborníci nevedeli z dostupných informácií vyhodnotiť.

Robert Fico
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

V minulosti na večierku bezpečnostnej služby Bonul, ktorú vlastní Miroslav Bödör (otec Norbera Bödöra) viackrát rečnil vtedajší predseda vlády Robert Fico a prespával práve v tomto hoteli. Hotel bol roky mediálne spájaný s nitrianskou vetvou strany SMER-SD. Investigatívne centrum Jána Kuciaka prepojilo hotel s viacerými firmami spájanými s rodinou nitrianskeho oligarchu.

5. októbra 2023, 20:00 Čas čítania 0:17 Politológ Jakub Švec: Koalícia PS – Hlas – KDH – SaS by znamenala do roka a do dňa predčasné voľby Politológ Jakub Švec: Koalícia PS – Hlas – KDH – SaS by znamenala do roka a do dňa predčasné voľby

Obvinený bývalý policajný funkcionár Ľudovít Makó vypovedá, že v hoteli mala vzniknúť aj erotická videonahrávka bývalého premiéra s neznámymi ženami, ktorou chcel niekto politika vydierať. Na inkriminovanej nahrávke sa podľa jeho výpovede mal expremiér „venovať nejakým sexuálnym praktikám s nejakými dievčatami”. Bödör sa mal podľa výpovede snažiť túto nahrávku získať. Hotel pravidelne navštevoval aj Marián Kočner odsúdený v prípade zmeniek TV Markíza na 19 rokov väzenia.

Téme nového majiteľa Zlatého kľúčika sa venuje aj týždenník Plus 7 dní v printovej verzii. Tento článok vznikol nezávisle na jeho zisteniach. 

Domov
Zdieľať
Diskusia