Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
4. decembra 2020, 10:56
Čas čítania 0:40
Viktor Kniš

Alena Zsuzsová dostala za sprostredkovanie vraždy primátora Hurbanova trest 21 rokov. Usvedčil ju Andruskó

NEWS VRAŽDA
Uložiť Uložené

Špecializovaný trestný súd vyniesol rozsudok v prípade vraždy primátora Hurbanova. Rozsudok nie je právoplatný.

Alena Zsuzsová bola sprostredkovateľkou úkladnej vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. Rozhodol o tom Špecializovaný trestný súd. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný. 

Zsuzsová dostala trest vo výške 21 rokov, rovnaký trest dostal Roman Ostružlík.

Roman Ostružlík bol objednávateľom vraždy Lászlóa  Basternáka z roku 2010, objednávku sprostredkovala Alena Zsuzová, ktorá je okrem toho obvinená aj z príprav vrážd prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Maroša Žilinku, prokurátora Generálnej prokuratúry SR Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica. V prípade vraždy novinára Jána Kuciaka ŠTS Alenu Zsuzsovú oslobodil, vo veci bude ešte rozhodovať Najvyšší súd SR.

Odporúčané
Kočnerov príbeh sa oslobodzujúcim rozsudkom za vraždu nekončí. Čo ho čaká na Najvyššom súde a v akých ďalších kauzách je namočený Kočnerov príbeh sa oslobodzujúcim rozsudkom za vraždu nekončí. Čo ho čaká na Najvyššom súde a v akých ďalších kauzách je namočený 3. septembra 2020, 11:46

Za vinného súd uznal aj Vladimíra Mosnára, ktorý je už právoplatne odsúdený za inú násilnú činnosť. Štefan Kaluz, ktorý mal vraždu vykonať, si za tento skutok odpykáva 25-ročný trest.


Všetci traja vo svojich záverečných rečiach v utorok vinu odmietli. Alena Zsuszová spochybnila výpovede takmer všetkých svedkov a tvrdí, že vypovedali klamlivo s cieľom poskytnúť orgánom činným v trestnom konaní nimi želané výpovede v snahe zabezpečiť si vlastnú beztrestnosť. Obžalovaní Roman Ostružlík a Vladimír Mosnár vo svojich rečiach uviedli, že sú nevinní a súd požiadali o oslobodenie. 

Domov
Zdieľať
Diskusia