Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
23. januára 2020, 20:47
Čas čítania 0:33
Daniel Mikolášik

15-ročné dievča trpelo zriedkavou chorobou, kvôli ktorej vyzeralo ako starenka. Muselo podstúpiť operáciu

ZAUJÍMAVOSTI
Uložiť Uložené

Výnimočnú genetickú vadu sa podarilo úspešne odstrániť.

Iba 15-ročnú tínedžerku Xiao Feng z Číny v škole šikanovali a vysmievali sa jej kvôli nezvyčajnému estetickému defektu. Dievča totiž od narodenia trpelo výnimočnou genetickou poruchou, ktorá spôsobovala, že jej tvár bola zvráskavená a koža ovisnutá. Po celý čas sa cítila menejcenná, no na drahú operáciu nemala peniaze.

Ako informuje portál Digital Wise,  dievčaťu sa napokon podarilo pomôcť. Na operáciu sa jej totiž poskladali darcovia a členovia tímu Good Samaritans. Náklady za plastický zákrok predstavovali 23 500 €.

Genetická porucha, ktorou Xiao trpí, sa odborne volá progéria a v jej dôsledku človek predčasne starne. O lekárska procedúru, ktorá trvala až 8 hodín, sa postaral špeciálny tím v zložení 10 chirurgov, 3 anestéziológov a 5 zdravotných sestier z nemocnice Sunline Plastic Surgery v meste Šen-jang.

Domov
Zdieľať
Diskusia