Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
14. novembra 2019, 14:08
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

13. november bol pre Slovensko najtragickejším dňom roka 2019, o život prišlo 24 ľudí, polícia zaznamenala aj 5 samovrážd

NEWS
Uložiť Uložené

Včerajší deň sa zapíše do histórie našej krajiny ako veľmi tragický.

Streda 13. novembra 2019 bola pre Slovensko tragickým dňom, počas ktorého v rôznych častiach krajiny zahynulo dohromady až 24 ľudí. Ešte v poobedňajších hodinách médiá informovali o hrozivej zrážke autobusu s nákladným autom, ktorá si vyžiadala 12 obetí, neskôr sme sa dozvedeli o troch utopených ženách, ktoré pohltila rozvodnená rieka pri záchrane psov z útulku.

Okrem toho ešte počas včerajška zaregistrovala polícia 5 samovrážd, ďalšie 2 obete dopravných nehôd a 2 ľudí, ktorých zrazil vlak. 

Odporúčané
5 najtragickejších dopravných nehôd autobusov na Slovensku 5 najtragickejších dopravných nehôd autobusov na Slovensku 13. novembra 2019, 18:10

Situáciu komentoval aj prezident policajného zboru Milan Lučanský: „Nepamätám si, kedy naposledy Slovensko zasiahol tak tragický deň ako 13. november 2019. Dovoľte, aby som všetkým pozostalým, rodinám, priateľom a známym obetí včerajších tragických udalostí vyjadril úprimnú sústrasť.

Touto cestou sa chcem poďakovať mojim kolegom, ktorí na rôznych miestach Slovenska včera zasahovali a poskytli odbornú pomoc tým, ktorí ju najviac potrebovali,“ informuje polícia. Zároveň apeluje na skutočnosť, že samovražda nikdy nie je správnym riešením a upozorňuje na linku, kde môžu Slováci dostať odborné rady od psychológov. 

Zajtra – 15. novembra bude vyhlásený štátny smútok, o čom dnes rozhodla vláda. Doteraz bol vyhlásený 9-krát, naposledy v roku 2016, keď umrel prvý prezident Slovenskej republiky Michal Kováč a pred tým v roku 2016, keď neďaleko Polomky zahynulo pri zrážke s vlakom v autobuse 12 nevinných obetí. 

Domov
Zdieľať
Diskusia