Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Streda 20. 1. 2021 meniny má Dalibor

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Komiksové filmy
10
martina
17. január 2016, 17:24

Podľa Russovcov bude Civil War psychologickým thrillerom. Ako do toho zapadá Spidey?

Marvel Cinematic Universe chystá veľké veci. V Infinity War sa dočkáme desiatok hrdinov.

martina
17. január 2016, 17:24
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Podľa Russovcov bude Civil War psychologickým thrillerom. Ako do toho zapadá Spidey?

3. Fáza MCU začína filmom Captain America: Civil War, kde budú superhrdinovia rozdelení na dva tábory. Postupne pribudnú nové charaktery ako Dr. Strange, Black Panther, Spider-Man, Wasp a Captain Marvel, niektoré vo vlastných filmoch, niektoré v rámci Avengers. V tomto článku si zosumarizujeme, čo si ako fanúšikovia marveloviek v nasledujúcich rokoch nesmieme nechať ujsť.

 

Snímka Civil War začína v dobe, keď Steve Rogers alias Captain America prevzal vedenie novovytvoreného tímu Avengerov, ktorí aj naďalej ochraňujú ľudstvo. Nastane však ďalší incident, pri ktorom sa prejaví aj ničivá sila superhrdinov. Politické tlaky zapríčinia vytvorenie systému zodpovednosti na čele s riadiacim štátnym orgánom, ktorý má Avengerov kontrolovať a koučovať.  Nový status quo má za následok rozdelenie superhrdinov na dva tábory. Na jednej strane, kapitán Steve Rogers, ktorý túži naďalej ochraňovať ľudí bez zasahovania vlády a na druhej, prekvapivo, Tony Stark, ktorý je za podporu štátneho dohľadu. 

 

Podľa Russovcov bude Civil War psychologickým thrillerom. Ako do toho zapadá Spidey?

 

Na režisérske stoličky zasadli bratia Russo, Anthony a Joe. Pri rozhovore pre comicbookmovie.com prezradili pár detailov k filmu Civil War, na ktorý sa môžeme tešiť už v máji tohto roku. Odhalili aj to, čo sa chystá v Avengers: Infinity War, kde taktiež režírujú. 

 

Začnime pekne poporiadku s Civil War. „HYDRA nebude v centre diania, ako to bolo v minulosti, napríklad vo Winter Soldier, ale jej myšlienka tam stále bude“, povedal Anthony Russo o teroristickej organizácii, ktorá páchala zlo v Captain America: The First Avenger. „Aj napriek tomu, že HYDRA bola tak povediac porazená, zanechala svoje posolstvo, ktoré naďalej komplikuje životy našich postáv. Takže bude vo filme prítomná, aj keď nie nejako zásadne.’’ Tak či onak, ďalšia postava, ktorá bude Avengerom strpčovať životy, bude generál Thaddeus Ross, ktorému tvorcovia Civil war zabezpečili veľkú úlohu v pachaní zla v príbehu. ,,Je to postava, ktorá bola celkom nešikovná vo svojom prístupe v The Incredible Hulk, a toto je zdvorilý spôsob, ako ho zakomponovať.’’ Hovorí Joe Russo o postave Williama Hurta.

 

,,Myslím, že generál sa naučil veľa z jeho prílišnej agresivity v Hulkovi a teraz sa stáva viac politickým. Je o dosť múdrejší a znovu sa zameriava na Avengerov, lebo tí preňho vždy predstavovali problém. Nie je ich fanúšikom. Takže teraz prichádza so strategickým naladením sveta proti nim. Myslím, že uvidíte jeho charakterový rast, je iný, ako bol v Hulkovi. Je viac impozantný a silný politický súper.’’ A čo možnosť jeho premeny na Red Hulka? ,,Vždy je šanca, že v Marvelovke uvidíte čokoľvek.’’ Hovorí Joe, ale Anthony nás uisťuje: „Žiadny Red Hulk v Civil War nebude.’’ 

 

Spider-Man vstupuje do filmu až po tom, čo si Avengeri vyberú strany. Nemá záujem zapájať sa politicky, ale odhalí veľmi osobný vzťa pri výbere svojej strany. Nebudem o tom viac hovoriť, ale bude to zaujimavé. Jedna z najviac špeciálnych častí filmu.’’ hovorí Anthony o postave Petera Parkera, ktorú stvárni Tom Holland. Na otázku, či budeme mať šancu pozrieť si Spideyho nový oblek v predstihu, Russo bratia zahádne odpovedajú pokrčením ramien: ,,Kto vie?’’

 

Podľa Russovcov bude Civil War psychologickým thrillerom. Ako do toho zapadá Spidey?

 

Winter Soldier má byť veľmi dôležitá postava v príbehu, ktorá ovplyvní Capovu púť. ,,Civil War je rozhodujúci okamih pre Sebastiana Stana, predstaviteľa Buckyho Barnesa, musí si získať každého na svoju stranu do konca tohto filmu, pretože jeho úloha v Marvel Cinematic Universe sa stane oveľa väčšou." Musíme si počkať do 6. mája 2016, kedy je avizovaná premiéra Captain America: Civil War, údajne nemáme očakávať ďalšiu politicky ladenú marvelovku. „Samozrejme, Winter Soldier bol politický thriller. Myslíme si, že Civil War bude skôr psychologický thriller. Je to komplikovaný film. A áno, to, že sa tím rozdelí, je známe, ale nebude to len vrámci tímu, vzťah Capa a Natashi sa v tomto príbehu tiež vyvíja, dostanú sa do takmer rodinného vzťahu. Takže, je to skupina blízkych ľudí, ktorí sú rozdelení a to je komplikovaná záležitosť.“

 

Ako pri predchádzajúcich častiach, ide o to, aby bol divák aj emočne zasiahnutý, čo znamená, že aj hlavné postavy budú jednať na základe citov. Preto aj chcú použiť vzťah kapitána s Buckym Barnesom, s jeho dlhostrateným bratom, ktorý bol mučený HYDROU, ovplyvnený, aby robil príšerne veci a nakoniec sa stal Winter Soldierom. „Captain America musel prijať obrovské straty. Cesta, ktorú podstupuje vo Winter Soldier a Civil War je cestou späť k sebe samému, snažiac sa rozhodnúť, či je preňho podstatnejšia jeho oddanosť k sebe a veciam, ktoré sú preňho podstatné alebo jeho vlastenecká povinnosť, ku ktorej sa prihlásil celé tie roky dozadu. Táto rozporuplnosť bude veľmi emotívna pre postavu aj pre celú snímku.“

 

Podľa Russovcov bude Civil War psychologickým thrillerom. Ako do toho zapadá Spidey?

 

Nebude to ale žiadny akčný doják, tvorcovia si prirodzene zakladajú na nevyhnutnej dávke nadhľadu a humoru, ktorý má v daných situáciách, v ktorých sa postavy ocitnú, perfektný účinok. „Niektoré postavy nie sú viazané na ústrednú zápletku filmu s rovnakou motiváciou ako Avengeri, takže môžu byť ľahšie. Myslím si, že je tam veľa vtipných momentov, ale na druhej strane, sú tam aj oveľa temnejšie okamihy. Veľmi tvrdo sme na tom pracovali.“

 

A či vo filme uvidíme aj Wakandu? Pre neznalcov marvelových komiksov, Wakanda je fiktívny africký národ, ktorý sa zámerne izoloval od zvyšku sveta. Až do nedávnej doby sa vyvíjal úplne nezávisle a tak sa konštrukčné aj filozofické metódy veľmi líšia od našich. Aj bežné zariadenia sú nekompatibilné s tými našími. V niektorých oblastiach je Wakanda ďaleko pred ostatnými národmi, hlavne pokiaľ ide o počítačové technológie. Sú absolútne imúnny proti hackovaniu, keďže ich systém nie je založený na binárnej elektronike. Wakanda je domovom Black Pantera, a preto sa fanúšikovia domnievali, že ju spoznáme až v jeho samostatnom filme v 2018. Tvorcovia sa ale prekecli a vyzerá to tak, že už v Civil War do nej budeme môcť nakuknúť. 

 

Podľa Russovcov bude Civil War psychologickým thrillerom. Ako do toho zapadá Spidey?

 

Časť filmu by mala byť vtipnejšia než Winter Soldier, a to najmä kvôli tomu, že niektoré postavy sú zo svetov a prostredia, ktoré je uvolnenejšie a humornejšie... ako iste viete, nie všetky postavy si prešli tým, čo Avengeri, nenesú to bremeno čo oni, takže môzu atmosféru uľahčovať svojimi vtipmi. Môžeme sa teda tešiť na Spideyho a Ant-Manove komické vsuvky do očividne napínavého a emóciami nabitého deja.

 

Pokiaľ ide o pokračovanie Avengerov, po prvýkrát v Marvel histórii sa rozhodli film rozdelť na dve časti. Prvú by sme mali dostať do kín 4. mája 2018 a ďalšiu rok na to. Zdá sa však, že to už nebudú tí ,,naši’’ Avengeri. „Všetko má koniec, že? Nič netrvá večne. Je to cyklické. Niektorí noví Avengeri v 4. Fáze sa stanú prominentnými a niektorí Avengeri sa neukážu vôbec. Uvidíme, ako to celé zafunguje, ale vy musíte rešpektovať každý charakter. Ja osobne si myslím, že to môže byť zaujímavé, keď ste videli päť či šesť filmov s hlavnými postavami, okolo ktorých sa točil celý dej, ja chcem vidieť aj nejaký príbeh s vedľajšími postavami. A na to sa my zameriame v Infinity War. Pýtate sa, ktoré postavy môžeme dať do prvej línie, ktoré doteraz ešte nemali svoju “A” story, myslím, že uvidíte, že vedľajší Avengeri sa stanú tými hlavnými.’’ Myslíme, že Joe Russo sa nám tu snaží povedať, že v novej časti Avengerov sa rozhodli vyradiť postavy ako Thor, Captain America či Iron Man. Samozrejme, hovoríme o tej prvej časti, kde sa očakáva, že „New Avengers“ dostanú cez držku, len aby sa v tej druhej proti Thanosovi spojilo celé MCU.

 

Aby toho nebolo málo, Marvel a ABC prichádzajú aj s ďaľším superhrdinským sitcomom po Damage Control, ktorý ohlásili v októbri 2015. O Damage Control vieme, že pojde o skupinku, ktorá upratuje bordel po superhrdinoch zachraňujúcich ich mesto. Seriál by sa mal dostať do éteru už tento rok. O nasledujúcom sitcome sa nevie vôbec nič, iba to, že bude vtipne ladený. 

 

 

 

Fáza 3

Captain America: Civil War (2016)

Doctor Strange (2016)

Po autonehode neurochirurg Stephen Strange objaví skrytý svet mágie a alternatívnych dimenzií, pričom musí tento nový objav použiť proti silnej hrozbe, aby tak zachránil svet. 

Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017)

Spider-Man (2017)

Thor: Ragnarok (2017) - nie je síce ešte oficiálne potvrdená, ale šepká sa, že ako záporáčku uvidíme Cate Blanchett

Black Panther (2018)

Avengers: Infinity War Part I (2018)

Ant-Man and the Wasp (2018)

Captain Marvel (2019)

Avengers: Infinity War Part II (2019)

Inhumans (2019)

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.