Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
2. októbra 2019, 10:34
Čas čítania 0:00
Jakub Paulík

Za údajný potrat a nemanželský sex odsúdili novinárku na rok väzenia

NEWS INTERRUPCIE A REPRODUKČNÉ PRÁVA
Uložiť Uložené

Obhajoba sa proti rozhodnutiu ešte odvolá.

Súd v Maroku uznal 28-ročnú novinárku Hajar Raissouni vinnú z podstúpenia interrupcie, za čo ju odsúdil na rok odňatia slobody. Novinárka Hajar bola ďalej odsúdená aj za smilstvo, keďže mala mať so svojím partnerom pohlavný styk pred svadbou.

Rovnaký čas za mrežami by mal podľa rozhodnutia súdu stráviť aj jej snúbenec Rifaat al-Amin, informuje CNA. Nemanželský sex aj interrupcie sú v Maroku ilegálne. 

Odporúčané
Nezáväzný sex je v Haré Krišná zakázaný. Niekto žije v celibáte, iní fungujú ako pár Nezáväzný sex je v Haré Krišná zakázaný. Niekto žije v celibáte, iní fungujú ako pár 21. júna 2019, 15:19

Trest ale neobíde ani doktora, ktorý dostal dva roky väzenia s následným dvojročným zákazom prevádzkovania medicínskej praxe. Anesteziológ bol odsúdený na podmienečný ročný trest a asistent lekára na 8 mesiacov.

Novinárka pracovala v denníku Akhbar Al-Yaoum, ktorý sa kriticky vyjadruje k miestnej vláde. Mnohí preto veria, že jej zatknutie je politicky motivované. Na kliniku sa mala novinárka podľa obhajoby dostaviť pre vnútorné krvácanie a nie z dôvodu podstúpenia zákroku na odobratie dieťaťa.

Právnička novinárky sa proti rozhodnutiu plánuje odvolať. V roku 2018 mali súdy v Maroku pojednávať s tisíckami osôb pre mimomanželský sex, so 170 obvinenými z homosexuality a so 73 obvinenými z potratov.

Fotografované pred súdom, ktorý odsúdil novinárku na rok väzenia

Za údajnú interrupciu odsúdili novinárku na rok väzenia. Rovnaký trest čaká aj jej partnera
Za údajnú interrupciu odsúdili novinárku na rok väzenia. Rovnaký trest čaká aj jej partnera Zdroj: TASR/AP Photo/Abdelillah Bayoussef
Domov
Zdieľať
Diskusia