Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
1. júla 2019, 15:07
Čas čítania 0:00
Daniel Mikolášik

Pri Prešove sprístupnili novú rozhľadňu. Pokochať sa môžeš aj Vysokými Tatrami

ZAUJÍMAVOSTI ROZHĽADŇA VYSOKÉ TATRY
Uložiť Uložené

Na výstavbe rozhľadne sa podieľalo vyše 50 dobrovoľníkov po dobu približne 410 hodín.

 V obci Okružná v okrese Prešov bola nedeľňajším slávnostným ceremoniálom pre verejnosť sprístupnená nová rozhľadňa, ktorú pomenovali Na bani. Stavbu postavili dobrovoľníci Farskej charity Okružná v rámci projektu Oáza pokoja.

Refresher o tom informovala Silvia Hrabčáková z Gréckokatolíckej charity Prešov. Vyhliadková veža je vysoká päť metrov a je orientovaná na všetky svetové strany. Je postavená z drevených profilov na betónovom základe. Autorom a realizátorom myšlienky je Jozef Sukovský z Farskej charity Okružná.

„Počas stavby rozhľadne od júna do septembra 2018 sa uskutočnilo spolu 41 brigád. Vyše 50 dobrovoľníkov spoločne odpracovalo na výstavbe rozhľadne viac ako 410 hodín dobrovoľníckych prác,“ priblížila Radoslava Ivanová, zástupkyňa vedúceho Farskej charity Okružná.

Pri Prešove sprístupnili novú rozhľadňu, ktorá ponúka unikátny pohľad na Kapušiansky hrad aj Vysoké Tatry
Pri Prešove sprístupnili novú rozhľadňu, ktorá ponúka unikátny pohľad na Kapušiansky hrad aj Vysoké Tatry Zdroj: Gréckokatolícka charita

Počas jarných mesiacov tohto roka sa realizovali dokončovacie práce. Počas Národného týždňa charity sa celá vyhliadková veža natrela a pripravila na sprístupnenie pre verejnosť,“ dopĺňa zástupkyňa. Rozhľadňa je súčasťou relaxačnej cesty, ktorá vedie po vrchole starej bane až po studničku s pitnou vodou.

„Z veže môžete vidieť Kapušiansky hrad, okolité obce a v prípade priaznivého počasia aj vrcholce Vysokých Tatier,“ uviedla Hrabčáková s tým, že tento projekt mohla Gréckokatolícka charita Prešov a Farská charita Okružná zrealizovať pomocou finančnej podpory viacerých spoločností cez hlasovaciu súťaž. Rozhľadňu sa podarilo postaviť aj vďaka dobrovoľníkom a darcom.

Pri Prešove sprístupnili novú rozhľadňu, ktorá ponúka unikátny pohľad na Kapušiansky hrad aj Vysoké Tatry
Pri Prešove sprístupnili novú rozhľadňu, ktorá ponúka unikátny pohľad na Kapušiansky hrad aj Vysoké Tatry Zdroj: Gréckokatolícka charita
Domov
Zdieľať
Diskusia