Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
26. júna 2019, 15:28
Čas čítania 0:00
Jakub Paulík

Rukojemnícka seriálová dráma od JOJ a ČT poukáže na politické zákulisné hry z prostredia našich krajín

Rukojemnícka seriálová dráma od JOJ a ČT poukáže na politické zákulisné hry z prostredia našich krajín
Zdroj: TASR - František Iván
FILMY A SERIÁLY
Uložiť Uložené

Televízie si od vzájomnej spolupráce sľubujú veľa.

TV JOJ sa po očakávanom seriáli Slovania pustí do ďalšieho odvážneho projektu. Ako informoval prostredníctvom portálu Stratégie generálny riaditeľ TV JOJ Marcel Grega, seriál s pracovným názvom Osem hodín by mal byť kombináciou rukojemníckej drámy a politického thrilleru zaoberajúceho sa vysokým biznisom a politikou na Slovensku či v ďalších krajinách V4.

8-dielny projekt bude prvým seriálom JOJ, do ktorého koprodukčne vstúpi aj Česká televízia. Na tejto novinke už dlhší čas pracuje Michal Kollár, ktorý v minulosti produkoval komediálnu drámu Klauni (nominácia na ocenenie Český lev) a režíroval thriller Červený kapitán, no do prác sa zapája aj scenárista Juraj Rayman (krimi seriál Mesto tieňov, komediálny seriál Hotel – ten mimochodom režíroval Michal Kollár).

Seriál zachytí trend televíznej tvorby takzvanej „high quality TV“, pre ktorú je príznačná blízkosť k filmovej tvorbe,“ píše o projekte Marcel Grega. Tvorcovia sa teda zjavne budú chcieť v tomto prípade vymaniť zo škatuľky nekvalitnej slovenskej seriálovej tvorby, pričom sa naopak pokúsia zlákať náročnejšieho diváka.

Odporúčané
Policajt Michal: Vláda si do zboru dosadzuje svojich ľudí, šikana od vedúcich dohnala kolegyňu na psychiatriu (Rozhovor) Policajt Michal: Vláda si do zboru dosadzuje svojich ľudí, šikana od vedúcich dohnala kolegyňu na psychiatriu (Rozhovor) 7. februára 2019, 17:16

Ilustračná fotografia

Rukojemnícka seriálová dráma od JOJ a ČT poukáže na politické zákulisné hry z prostredia našich krajín
Zdroj: TASR - KR PZ v Bratislave

8 epizód sa inšpirovalo skutočnými udalosťami zo Slovenska či z okolitých krajín. Viac-menej by teda malo ísť o prístup podobný ku kriminálnemu seriálu Za Sklom, v ktorom možno pozorovať fikciu značne čerpajúcu z reálneho diania.

Dej Osem hodín budeme sledovať očami niekdajšieho vojenského pyrotechnika. Tomu pri havárii vojenského lietadla zomrel syn. Vyšetrovanie poukazuje na zavinenie pilota, no hlavný hrdina postupne zisťuje, že pravda sa nachádza niekde inde.

Aby odhalil, čo sa skutočne stalo, navštívi samotného ministra obrany. Ten ale pri jeho nátlaku dostane infarkt. Ministra odvezie následne do nemocnice, no aby ho nechytila polícia predtým, než príde celej veci na kĺb, zo zamestnancov a pacientov si spraví rukojemníkov.

Domov
Zdieľať
Diskusia