Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
21. februára 2019, 12:17
Čas čítania 0:00
Jakub Paulík

Polícia zverejnila dokument o vražde Kuciaka a jeho snúbenice. Takto prebehlo zaistenie podozrivých páchateľov

Polícia zverejnila dokument o vražde Kuciaka a jeho snúbenice. Takto prebehlo zaistenie podozrivých páchateľov
Zdroj: FOTO TASR – Martin Baumann
ZAUJÍMAVOSTI PROTEST
Uložiť Uložené

Dnes si pripomíname 1. výročie vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej.

21. februára 2018 bola zavraždená dvojica, ktorú po tomto ohavnom čine pozná celé Slovensko. Smrť novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej postavila množstvo občanov Slovenskej republiky na nohy a začala sa éra protestov Za slušné Slovensko. Tie sa uskutočnia taktiež v dnešný deň prvého výročia ich vraždy.

Svoje sa rozhodla k danej veci povedať ale aj Polícia Slovenskej republiky. Tá na facebookovej stránke pred krátkou dobou zverejnila krátky dokument, kde v stručnosti objasnila svoje postupy a odhalila niekoľko záberov zo zásahu proti možným páchateľom.

V nižšie priloženom videu sa k téme vyjadrila aj prvá viceprezidentka Policajného zboru Jana Maškarová a súčasný prezident Policajného zboru Milan Lučanský. Ten mimo iného pochválil prácu Jána Kuciaka a jeho podobných investigatívnych novinárov, no zároveň skritizoval ľudí, ktorí vynášajú informácie zo spisov.

Dlhší dokumentárny projekt Ján a Martina s podtitulom Vražda, ktorá zmenila Slovensko, si na dnešný deň 1. výročia vraždy Kuciaka a Kušnírovej pre svojich divákov pripravila TV Markíza. Bude odvysielaný večer o 20:30.

Odporúčané
VIDEO: Toto predchádzalo potýčke s Matovičom na proteste za práva transrodových ľudí. Pokojný pochod odrazu narušil konflikt VIDEO: Toto predchádzalo potýčke s Matovičom na proteste za práva transrodových ľudí. Pokojný pochod odrazu narušil konflikt 3. mája 2023, 14:01

Dnešný deň si budeš môcť na uliciach pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pripomenúť aj ty. Protesty sú plánované v desiatkach miest na Slovensku, ale taktiež v zahraničí. Ich presný zoznam nájdeš v udalostiach stránky Za slušné Slovensko

K protestom v promo videu vyzývajú aj rodičia zosnulého páru

Domov
Zdieľať
Diskusia