Nevyzerá to s nami dobre.
Aj napriek tomu, že sa nazývajú sociálnymi sieťami a za niekoľko milisekúnd dokážu prepojiť akýkoľvek dvoch či viacerých ľudí, v konečnom dôsledku však podľa mnohých názorov len prispievajú k izolovanejšej spoločnosti. A niečo na tom bude, podľa nedávnych výskumov sa mladí ľudia naozaj cítia osamelejšie než ostatné skupiny.
Spoločnosť Cigna sa až 20 000 ľudí spýtala na to, ako veľmi osamelo sa v živote cítia a vysvitlo, že ľudia vo veku 18 až 22 rokov sú na tom psychicky najhoršie. Dokonca dopadli horšie než dôchodcovia, ktorých často deti navštevujú len málokedy a takpovediac sa na nich bohužiaľ mnohokrát zabúda.
Títo ľudia, známi ako Generácia Z alebo postmileniáli, sú už od malička naplno spätí s technológiami, ktoré im uľahčujú život na každom kroku a v niektorých prípadoch predstavujú aj náhradu tradičnej cesty riešenia problému.
Zdrojom problému majú byť čiastočne samotné technológie. Možnosť riešiť vśetko cez internet nám v mnohých prípadoch nahrádza sociálne zručnosti. Možno tak ani nevieme hovoriť o svojich problémoch. Navyše, 46 % ľudí sa pravidelne (alebo neustále) cíti osamelo, pričom každý štvrtý sa cíti nepochopený. Ľudia narodení okolo prelomu storočí sú tak zatiaľ naosamelejšou generáciou. Cítiš sa tak aj ty?