Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
12. apríla 2018, 11:39
Čas čítania 0:00
Daniel Mikolášik

Deň narcisov 2018: Prispieť a podporiť môže každý jeden z nás!

REFRESHER
Uložiť Uložené

Už tento piatok budeme mať opäť možnosť prispieť svojou pomocou na liečbu zákernej rakoviny. Vyjadriť svoju podporu môže každý jeden z nás pripnutím narcisov na svoj odev.

13. apríl alebo aj Deň narcisov sa neúprosne blíži, a tak budeme mať už onedlho možnosť opäť sláviť tento významný deň, ktorý už dávno nie je len obyčajná finančná zbierka. Tento rok si ľudia na Slovensku už po 22-krát v jeden deň pripnú na odev narcis a vyjadria tým svoju podporu a spolupatričnosť s ľuďmi bojujúcimi s rakovinou. Pridaj sa k nim aj ty.

rakovinou rôznych typov a štádií sa vo svojom živote určite stretol takmer každý z nás, či už v rodine, medzi priateľmi alebo v práci. Rakovina si nevyberá, zasiahne nás nepripravených, bez ohľadu na vek, pohlavie či sociálny status. Náš život, ale aj život našich blízkych sa po oznámení onkologickej diagnózy radikálne zmení a naším jediným cieľom je vyliečiť sa. Okrem kvalitnej zdravotnej starostlivosti potrebujú onkologickí pacienti počas liečby, ale aj po nej, aj inú formu pomoci, a to psychosociálnu a finančnú. A práve tú im dokáže nezisková organizácia Liga proti rakovine aj vďaka každoročnej podpore verejnosti poskytovať už 28 rokov.

Deň narcisov 2018: Prispieť a podporiť môže každý jeden z nás!
Zdroj: Liga proti rakovine

Finančné prostriedky vyzbierané počas Dňa narcisov používa Liga proti rakovine na realizáciu ich dlhoročných psychosociálnych projektov, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám. Z výnosu Dňa narcisov pravidelne podporuje aj aktivity v oblasti prevencie a informovanosti verejnosti o predchádzaní onkologickým ochoreniam. V neposlednom rade prispievajú na nevyhnutné materiálne a prístrojové vybavenie nemocničným, zdravotníckym zariadeniam, paliatívnym oddeleniam, hospicom; finančne podporujú i menšie občianske združenia či výskum v oblasti onkológie. 

Deň narcisov 2018: Prispieť a podporiť môže každý jeden z nás!
Zdroj: Liga proti rakovine

Tento rok pripadol Deň narcisov na piatok trinásteho. Deň, ktorý si ľudia spájajú s množstvom povier a vnímajú ho ako nešťastný. No my tento rok môžeme spoločne zmeniť piatok trinásteho na lepší deň – na deň pomoci a podpory onkologických pacientov. 13. apríla opäť zaplavia celé Slovensko žlté kvietky narcisu a do ulíc vyjde takmer 16 000 dobrovoľníkov, ktorí budú ľuďom za dobrovoľný príspevok tento symbol podpory rozdávať. Pridajte sa aj vy, pripnite si narcis a darovaním ľubovoľného finančného príspevku môžete podporiť projekty určené na priamu pomoc onkologickým pacientom. 

Deň narcisov 2018: Prispieť a podporiť môže každý jeden z nás!
Zdroj: Liga proti rakovine

Ak sa vám v piatok, 13. apríla, nepodarí stretnúť v uliciach dobrovoľníkov s narcismi, prispieť a podporiť zbierku Deň narcisov môžete aj zaslaním SMS na číslo 848 v hodnote 3 eur v sieti všetkých mobilných operátorov alebo zaslaním ľubovoľnej sumy na číslo účtu SK09 0900 0000 0054 5454 5454, a to až do 20.4. Takisto môžete zbierku podporiť aj online platbou alebo zakúpením virtuálneho narcisu cez Zľavu dňa. 

Podporiť zbierku Deň narcisov môžete aj kúpou limitovanej edície narcisových ponožiek, ktoré pre Ligu proti rakovine špeciálne vyrobila slovenská značka Fusakle. Ponožky s motívom narcisov v troch farebných variantoch nájdete na ich e-shope.

Viac informácií o Dni narcisov nájdete na stránke www.dennarcisov.sk.

Domov
Zdieľať
Diskusia