Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
4. decembra 2017, 18:18
Čas čítania 0:00
Radka T.

Pri sexuálnej rulete ľudia nevedia, od koho sa nakazia vírusom HIV. Šialené orgie majú byť novým zvráteným trendom

ZAUJÍMAVOSTI
Uložiť Uložené

Môže stáť pár minút rozkoše za reálne ohrozenie vlastného života?

Aj napriek otvorenosti, aká vládne v oblasti sexuality, to niektorým ľuďom zrejme nestačí. No „trend“, aký dostal pomenovanie aj modré párty či sexuálna ruská ruleta, presahuje už akékoľvek medze. Nielenže ohrozuje ľudské zdravie, ale zahráva sa aj so zákonom.

Hoci už dávno funguje v oblasti ochrany pred pohlavnými chorobami osveta a stále sa o tom hovorí, nájdu sa šialenci, ktorí vedome riskujú nákazu nebezpečným HIV vírusom. Práve to má byť princípom novodobej ruskej rulety -pohlavný styk s niekým, kto má v sebe tento vírus. Vzrušenie spočíva v tom, že účastníci modrej párty nevedia, kto z nich je jeho nositeľom. Vedia však, že na večierku sa takýto človek nachádza. 

Pri sexuálnej rulete ľudia nevedia, od koho sa nakazia vírusom HIV. Šialené orgie majú byť novým zvráteným trendom
Zdroj: Pexels

Sexuálna ruleta je totiž súčasťou večierkov, ktoré končia orgiami. Medzi zúčastnenými sa vždy nachádza niekto, kto má HIV. Lenže to ostáva tajomstvom. A v prípade tejto zábavky, aj poriadne vzrušujúcim. Aspoň pre zúčastnených. Tí majú hranice vzrušenia a adrenalín zrejme posunuté niekde inde.

Nevedno, z akého dôvodu sa môže niekto dobrovoľne vystaviť riziku nakazenia HIV a či mu to za tých pár minút rozkoše stojí, no tento zvrátený trend sa už dostal do pozorností mnohých svetových médií a rozšíril sa aj naprieč Európou. Práve na starom kontinente vraj vznikol.

Problémom má byť to, že ľudia skrátka stratili rešpekt pred HIV. V rámci adrenalínu z nakazenia nerozmýšľajú nad tým, že si možno práve fatálne zničili svoje zdravie a život. Podstatné je pre nich to, že sa stali súčasťou „vyvolenej“ spoločnosti a mohli okúsiť niečo, čomu sa bežný človek nielen vyhýba, ale by mu to ani len nenapadlo.

Pri sexuálnej rulete ľudia nevedia, od koho sa nakazia vírusom HIV. Šialené orgie majú byť novým zvráteným trendom
Zdroj: Max Pixel

Tieto orgie sa nazývajú modrou párty aj preto, že účastníci predtým vraj užijú lieky takejto farby na zníženie rizika prenosu vírusu. Či to má vôbec nejaký účinok, možno naozaj len špekulovať. 

A kým niektorí z tohto nebezpečného trendu obviňujú španielsku mládež, inde podozrenie padá na Srbsko. Je to aj kvôli tvrdeniu istej srbskej striptérky. „Vidím, že každý hovorí o sexuálnych orgiách, ale v skutočnosti je to v Srbsku už roky normálna vec. Bohatí organizujú tieto párty pre ďalších boháčov. Skutočným vzrušením je zrejme riziko, že by mohli mať sex s niekým, kto je infikovaný vírusom HIV.“ 

O detaily takýchto orgií by sa chcel podeliť len málokto. Objavili sa preto aj špekulácie, že ide o bulvárne správy či mestské legendy. Nech je to ako chce, to, že existujú ľudia, ktorí sa chcú nechať dobrovoľne nakaziť, je fakt. Používa sa na to výraz bugchasing, teda správanie, keď zdraví ľudia praktizujú nechránený pohlavný styk s človekom nakazeným HIV za účelom vlastnej nákazy. Burchasing však prebieha v izolovanejšej forme.

Domov
Zdieľať
Diskusia